Uważany za jednego z najlepszych wokalistów młodego pokolenia w Polsce – Krzysztof Zalewski – przyjedzie do Zagłębia i zagra na tegorocznych Dniach Czeladzi.

Krzysztof Zalewski to muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce.

Muzyk zadebiutował w drugiej edycji polskiego Idola, sięgając od razu po zwycięstwo. Tuż po wygranej wydał swój debiutancki album „Pistolet”, który trafił na półki sklepów w 2004 roku. Doszedł jednak do wniosku, że nie jest jeszcze gotowy na podbicie polskiej sceny muzycznej i na kilka lat zaszył się w studiu, gdzie szkolił wokal i nagrywał chórki dla HEY i Kasi Nosowskiej. Grał także z Muchami i Brodką.

W 2013 roku powrócił z albumem „Zelig” i zdobył spory rozgłos na rynku muzycznym. Każdy z utworów obecnych na krążku jest idealnym połączeniem ambitnego tekstu i rockowej, chwytliwej melodii.

– Niezwykle utalentowana torpeda! Charyzma przeplatająca się w wielką wrażliwością życiową i muzyczną – mówi o nim Monika Brodka.

Kolejna płyta pt. „Złoto” ukazała się w 2016 roku. Wywołała ona sporo kontrowersji. Znajduje się na niej ballada „Miłość, miłość” i utwór „Polsko”, w którym wokalista rozprawia się z aktualną sytuacją w państwie. Za album ten artysta otrzymał trzy nominacje do Fryderyka 2017, a płyta szybko pokryła się złotem.

W 2018 roku Krzysztof Zalewski wydał kolejny album „Zalewski śpiewa Niemena”, z którym aktualnie gra w całej w Polsce.

Krzysztof Zalewski to kolejna już propozycja dla mieszkańców najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego. Wcześniej pisaliśmy o Kabarecie pod Wyrwigroszem, zespole Luxtorpeda i kabarecie Smile.

Przypomnijmy, że tegoroczne Dni Czeladzi odbędą się 22 i 23 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej 2. – W tym roku Dni Czeladzi wyjątkowo będziemy świętować na stadionie, a nie w amfiteatrze w Parku Grabek. Wszystko przez kompleksowy remont tego terenu – wyjaśnia Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Kogo jeszcze zobaczymy na czeladzkiej scenie podczas tegorocznych urodzin miasta? Jutro odsłonimy kolejne karty!

Tygodnik Twoje Zagłębie jest patronem medialnym tegorocznych Dni Czeladzi.