Schade Polska zainwestuje w Tucznawie 41,7 mln zł. Firma, zajmująca się w szczególności międzynarodowym i krajowym transportem szkła płaskiego z wykorzystaniem specjalistycznych naczep, do końca  2021 roku wybuduje halę do magazynowania i składowania towarów.

– Schade Polska, spółka należąca do włoskiej firmy transportowej Lannutti, zainwestuje co najmniej 41,5 mln zł na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczna. Zatrudnienie w zakładzie w Dąbrowie Górniczej – Tucznawie znajdzie 35 nowych pracowników, a blisko 250 miejsc pracy zostanie utrzymanych – informuje Janusz Michałek, prezes KSSE.

Firma, zajmująca się w szczególności międzynarodowym i krajowym transportem szkła płaskiego z wykorzystaniem specjalistycznych naczep, do końca 2021 roku wybuduje halę do magazynowania i składowania towarów. Dzięki realizacji tego projektu inwestycyjnego, realizowanego w KSSE na 18 hektarowej działce w Dąbrowie Górniczej – Tucznawie, Schade Polska poszerzy dotychczasowy zakres działalności o usługi magazynowania. Spółka zamierza rozwijać kooperację i nawiązywać nowe relacje z inwestorami produkcyjnymi ulokowanymi na terenach KSSE.

Warto dodać, że Dąbrowa Górnicza oferuje inwestorom jeden z największych terenów inwestycyjnych w Polsce południowej zlokalizowany w dzielnicy Tucznawa. To obszar o powierzchni 259 ha o przeznaczeniu produkcyjno-usługowym, z którego 99,5 ha włączono do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.