Ostatnią gwiazdą, która wystąpi na tegorocznych Dniach Czeladzi będzie Krzysztof Cugowski z zespołem.

Krzysztof Cugowski to artysta, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez wiele lat tworzył kultową Budkę Suflera. Zespół ten zakończył jednak działalność w 2014 roku. W grudniu tego samego roku charyzmatyczny wokalista Krzysztof Cugowski został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nadanym za wybitne zasługi dla polskiej kultury oraz za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej.

Jesienią 2015 roku wydał solowy krążek pt. „Przebudzenie” i rozpoczął koncertowanie z założonym przez swoich synów zespołem Bracia. W minionym roku rodzinne trio pod szyldem Cugowscy wydało płytę pt. „Zaklęty krąg”.

W 2018 roku Krzysztof Cugowski postanowił ruszyć w trasę koncertową z własnym zespołem. W jego składzie znaleźli się – gitarzysta Jacek Królik, basista Robert Kubiszyn, klawiszowiec Tomasz Kałwak i perkusista Cezary Konrad. Muzycy wspólnie wykonają m.in. legendarne utwory z repertuaru Budki Suflerab – „Sen o dolinie”, „Pieśń niepokorna” i „Jest taki samotny dom”, a dla miłośników muzyki tanecznej „Takie tango”.

Krzysztof Cugowski z zespołem - fot. Agnieszka Kalinowska
Krzysztof Cugowski z zespołem – fot. Agnieszka Kalinowska

Warto też dodać, że Krzysztof Cugowski był też senatorem i zasiadał w ławach izby wyższej zasiadał ze Zbigniewem Szaleńcem, obecnym burmistrzem Czeladzi.

Krzysztof Cugowski to ostatnia już gwiazda, która wystąpi w tym roku na urodzinach najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego. Wcześniej wystąpią też m.in. Kabaret pod Wyrwigroszem, Luxtorpeda, kabaret Smile, Krzysztof Zalewski i zespół Kombii.

Przypomnijmy, że tegoroczne Dni Czeladzi odbędą się 22 i 23 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej 2. – W tym roku Dni Czeladzi wyjątkowo będziemy świętować na stadionie, a nie w amfiteatrze w Parku Grabek. Wszystko przez kompleksowy remont tego terenu – wyjaśnia Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Tygodnik Twoje Zagłębie jest patronem medialnym tegorocznych Dni Czeladzi.