15 września szykuje się ciekawe wydarzenie, którego nie powinni przegapić miłośnicy biegania i jazdy na rowerze. Tego dnia odbędzie się „Dębowy Maraton Biegowo-Rowerowy”.

15 września w rejonie Pogorii odbędzie się „Dębowy Maraton Biegowo-Rowerowy”. Zawody przeznaczone są zarówno dla drużyn dwuosobowych, jak i dla zawodników startujących indywidualnie.

– Celem imprezy jest promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic, zaprezentowanie walorów turystycznych miasta oraz upowszechnianie biegania i jazdy na rowerach – wyjaśniają organizatorzy.

Biegacze do pokonania będą mieć 6 km wokół Pogorii III. Na rowerzystów czeka 30 km odcinek okalający Pogorię III i IV.

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do 9 września przez formularz na stronie internetowej. Zapisy prowadzone będą także na miejscu w dniu zawodów. Organizatorzy wyznaczyli limit 400 uczestników.

Biegacze wystartują o godz. 11.30, a rowerzyści o 13.00. Start i meta znajdą się nad Pogorią III. Każdy zawodnik po przekroczeniu mety otrzyma pamiątkowy medal.

Głównym organizatorem „Dębowego Maratonu Biegowo-Rowerowego” jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, a patronat honorowy nad imprezą objął prezydent miasta.