W niedzielę, 14 kwietnia, odbędzie się XII Półmaraton Dąbrowski. Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Dąbrowski Półmaraton to bieg na 21,0975 km połączony z 5-kilometrowym marszem Nordic Walking. Tegoroczna edycja z pewnością przyciągnie tłumy miłośników biegania. Impreza rozpocznie się 14 kwietnia o godz. 11:00 na stadionie w Ujejscu, a zakończy się przed Halą Widowiskowo-Sportową Centrum. Tym, co przyciąga biegaczy nie tylko z województwa śląskiego na zawody w Dąbrowie Górniczej jest urokliwa, prowadząca wzdłuż zbiorników wodnych Pogoria IV i III, szybka i płaska trasa biegu, która sprzyja biciu rekordów.

Jak co roku, w dniu biegu, wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów. Kierujący, stosując się do poleceń policjantów i innych służb biorących udział w zabezpieczeniu biegu zminimalizują skutki tych utrudnień.

Półmaraton Dąbrowski - utrudnienia - fot. mat. pras.
Półmaraton Dąbrowski – utrudnienia – fot. mat. pras.

Wykaz ulic, na których wystąpią utrudnienia w ruchu: ul. Olimpijska, Broniewskiego, Ujejska (Ujejsce), ul. Marianki, Jasna, Piaskowa, Graniczna, Narodowa, Cupiała, wiadukt nad torami PKP, ul. Graniczna, Al. Piłsudskiego, Królowej Jadwigi, rondo Aleja Róż.

Z uwagi na planowane prace inwestycyjne w okolicach ulicy Siewierskiej i Pogorii III trasa została minimalnie zmieniona pomiędzy 12-13 km oraz 15-17 km.

Utrudnienia w ruchu wystąpią również w rejonie Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum. Planowane zakończenie imprezy sportowej to godzina 14.00.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here