Trwają zapisy do największej imprezy biegowej w Dąbrowie Górniczej. XII Półmaraton Dąbrowski odbędzie się 14 kwietnia.

Trasa Półmaratonu Dąbrowskiego jest malownicza, płaska i szybka, co sprzyja biciu rekordów. Prowadzi m.in. okolicami dąbrowskich jezior. – Uczestnicy wystartują o godz. 11 sprzed stadionu w Ujejscu, a po pokonaniu 21,097 m finiszować będą przed halą „Centrum” – zapowiadają organizatorzy.

Oprócz biegaczy, do rywalizacji przystąpią uprawiający nordic walking. – Do przemaszerowania będą mieć 5 km, z Pogorii III przed halę – dodają urzędnicy. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia.

Półmaraton Dąbrowski od lat cieszy się wielką popularnością wśród miłośników królowej sportów. Jest to jedna z najważniejszych i większych imprez biegowych w regionie. W zeszłym roku udział wzięło ponad 1250 zawodników, wśród których było prawie 350 dąbrowian. Najszybszy okazał się Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z Kenii, który pokonał całą trasę w 1:07:47.

W tym roku ustalono limit 1500 biegaczy i 200 osób w kategorii nordic walking. Zapisy potrwają do 5 kwietnia. Organizatorem XII Półmaratonu Dąbrowskiego jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Tak było w zeszłym roku:

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here