Dariusz Dudek, po niespełna roku przerwy, znów zasiądzie na ławce trenerskiej Zagłębia Sosnowiec. Szkoleniowiec zajmie miejsce Radosława Mroczkowskiego.

W poniedziałek, 30 września, klub oficjalnie poinformuje, że Dariusz Dudek ponownie zostanie trenerem Zagłębia Sosnowiec. Zastąpi na tym stanowisku Radosława Mroczkowskiego, który słabym początku sezonu został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu.

Jako pierwszy informację o powrocie Dudka do pierwszoligowca podał Wojciech Todur z Gazety Wyborczej.

Dariusz Dudek cieszy się z awansu Zagłębia Sosnowiec do Ekstraklasy - fot. Wojciech Rejdych
Dariusz Dudek cieszy się z awansu Zagłębia Sosnowiec do Ekstraklasy – fot. Wojciech Rejdych

Dariusz Dudek pracował w Zagłębiu od 21 sierpnia 2017 roku do 8 października 2018 roku. Obejmował drużynę w trudnej sytuacji, ale poradził sobie, czego efektem był awans do Ekstraklasy. W elicie sosnowiczanie byli głównie dostarczycielami punktów i po jedenastu kolejkach Dudek złożył rezygnację, która została przyjęta.

Mieszkający w Sosnowcu trener szybko jednak znalazł nową pracę. Objął GKS Katowice. Tam też mu nie poszło i spadł z tą drużyną do drugiej ligi.

Teraz otrzyma drugą szansę. Czy ją wykorzysta?

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Radosław Mroczkowski nie jest już trenerem Zagłębia. Odchodzą też Robert Stanek i Piotr Caliński

15 KOMENTARZE

  1. Hue hue żebyśmy się nie obudzili jak gejksa w jednej lidze niżej… Luz mamy przykład na cały kraj jak nie zarządzać klubem…a co tam niech uczą się na naszych błędach…kto bogatemu zabroni…cirkus jednym słowem

  2. I w tym momencie Chęciński pokazuje jak realizuje operację totalny chaos. Przecież on nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu a najszczęśliwszy dla tego miasta będzie dzień gdy opuści urząd. Kończ Waść wstydu oszczędź nam mieszkańcom!!!!

  3. Szkoda że w Sosnowcu ludzi traktuje się jak zabawki dziecięce tzn. dajemy dziecku aby się pobawiło jak się znudzi chowamy a potem wyciągamy i dajemy jako nowe. Problem jest w tym iż ludzie to nie zabawki a od tego który to robi wymagamy szczególnej rozwagi i odpowiedzialności, a czy tak jest????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here