Warto wybrać się na spacer w Czeladzi. W najstarszym mieście Zagłębia Dąbrowskiego można podziwiać udekorowany rynek Starego Miasta i plac Victora Viannay’a na Piaskach.

Jak co roku, na mieszkańców Czeladzi, którzy wybiorą się na wielkanocny spacer czekać będzie wiele niespodzianek. Świąteczne spacery umilą świąteczne dekoracje, dając poczucie normalności w trudnych czasach trzeciej fali koronawirusa.

– Co z tego że pandemia, w święta w mieście musi być pięknie i radośnie. Dlatego jak co roku na rynku naszego Starego Miasta oraz na Placu Viannay’a na Piaskach koszyczkami, sporej wielkości pisankami, kogucikami i zajączkami stwarzamy wielkanocny nastrój. Przyda się nam wszystkim a zwłaszcza dzieciom w tym trudnym czasie, podczas świątecznych spacerów, trochę radości z pamiątkowych zdjęć ze świątecznymi ozdobami – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Ozdoby będą towarzyszyć mieszkańcom podczas spacerów, aż do końca Wielkanocy. Dzięki nim rynek tętni życiem, jest kolorowo, świątecznie i wiosennie.