Na Stadionie Ludowym odbył się mecz, w którym spotkało się łącznie 155 zawodników. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji „Przekaż 1% na Akademię Zagłębia Sosnowiec”.

Pierwszy raz w historii sosnowieckiego stadionu miał miejsce mecz łącznie aż 155 zawodników. Na przeciw siebie stanęło pięciu piłkarzy z pierwszej jedenastki Zagłębia: Michał Gliwa, Szymon Sobczak, Dawid Gojny, Wojciech Szumilas i Vedran Dalić oraz 140 młodych adeptów zagłębiowskiej Akademii z roczników 2011-2016 i 10 zawodników Dynamo Kijów.

Spotkanie trwało 5 minut i zakończyło się zwycięstwem połączonych sił adeptów sonowieckiej i kijowskiej Akademii. Młodzi piłkarze wygrali 4:1. Odbył się również rewanż na prośbę seniorów, ale ponownie juniorzy okazali się skuteczniejsi i wygrali to spotkanie 1:0.

Wyjątkowy mecz miał zwrócić uwagę na Akademię Zagłębia

Ten wyjątkowy, pierwszy tego typu mecz w Polsce miał zwrócić uwagę na Akademię Zagłębia Sosnowiec. Rozliczając swoje zeznanie podatkowe każdy mieszkaniec Sosnowca może przekazać 1% na wybraną organizację, młodzi piłkarze liczą, że mieszkańcy zwrócą uwagę właśnie na nich.