Na węźle przesiadkowym przy ul. Kombatantów w Czeladzi powstał dworzec autobusowo-tramwajowy. Od teraz pasażerowie będą mogli w ciepłej poczekalni poczekać na swój autobus lub tramwaj.

Na węźle przesiadkowym przy ul. Kombatantów powstał dworzec autobusowo-tramwajowy. Pasażerowie mogą w ciepłych pomieszczeniach oczekiwać na przyjazd tramwaju lub autobusu i kupić np. bilet. Na dworcu dostępne będą też toalety, a kierowcy i motorniczy, będą mieli pomieszczenie na krótki odpoczynek.

Cały czas trwają uzgodnienia z ZTM i wkrótce poinformujemy, jakie autobusy oprócz tramwaju, będą koło dworca się zatrzymywały. Na pewno pojawią się tam, dwie nowe pośpieszne autobusowe linie metropolitalne – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Czeladź ma nowy dworzec autobusowo-tramwajowy – fot. UM Czeladź

Na terenie centrum przesiadkowym swoje stanowiska będą mieli także taksówkarze i rowerzyści. Są tam już zamontowane stanowiska wypożyczalni rowerów oraz zadaszone miejsce do parkowania prywatnych rowerów. Zarówno na pętli tramwajowej, jak i w jej sąsiedztwie, między os. Auby a pawilonem Biedronki, powstało kilkadziesiąt miejsc do parkowania samochodów.

Największa inwestycja w historii miasta

Budowa m.in. trzech węzłów przesiadkowych w mieście oraz ścieżek rowerowych, miejsc parkingowych oraz zatok autobusowych to największa w historii miasta inwestycja drogowa, kosztująca prawie 40 mln złotych.

Co prawda budowa trzech nowych centrów przesiadkowych miała pod koniec 2020 roku, ale ostatecznie montaż wszystkich elementów inwestycji oraz odbiory techniczne zostały przesunięte do końca marca 2021 roku. To m.in. efekt sytuacji pandemicznej w naszym kraju.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Przez Czeladź przejadą dwie nowe linie autobusowe