Dobre wiadomości dla mieszkańców Czeladzi, którzy często korzystają z komunikacji miejskiej. W drugim kwartale tego roku przez Czeladź pojadą dwie nowe linie autobusowe.

W 2021 roku mieszkańcy Czeladzi zyskają dwa szybkie metropolitalne połączenia z Katowicami, Sosnowcem i Bytomiem. – Spłynęły do nas bardzo dobre wiadomości z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Poinformowano nas właśnie, że obok ustalonej już wcześniej metropolitalnej linii pospiesznego autobusu M17 z Bytomia do Sosnowca przez Siemianowice i Czeladź, wprowadzona na naszą prośbę będzie także linia M25 w relacji Czeladź-Siemianowice-Katowice – poinformował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Obie linie pospieszne będą zatrzymywały się na węźle przesiadkowym „A”, czyli pętli tramwajowej i jeszcze na kilku ustalonych przez ZTM przystankach. – Katowice, Sosnowiec i Bytom, to od lat kluczowe kierunki wyjazdu i powrotów, naszych mieszkańców. Bardzo się więc cieszę, że nasze miasto dzięki GZM wzbogacone zostało o dwie szybkie linie autobusowe. Linie powinny ruszyć w drugim kwartale tego roku – podkreśla burmistrz Czeladzi.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Miasto otrzyma 200 tys. złotych wsparcia z Funduszu Solidarnościowego GZM na modernizację ulicy Siemianowickiej. – Dzięki tym środkom obwodnica os. Piłsudskiego, której budowa wkrótce ruszy, połączy się z wyremontowaną ul. Siemianowicką. Tym samym zadanie połączenia ul. Staszica z ul. Legionów zostanie kompleksowo załatwione – wyjaśnia Zbigniew Szaleniec.