W niedzielę, 31 stycznia, odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku Czeladź gra razem z WOŚP i zachęca do wsparcia. Miasto zorganizowało ciekawe licytacje.

Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest „Finał z głową”. Tym razem fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia 29. finał nie odbył się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. W tym roku finał odbędzie się 31 stycznia, ale pomagać można już teraz. Trwają bowiem zbiórki do eSkarbonek.

Wirtualna puszka WOŚP została również uruchomiona w Czeladzi. Miasto przygotowało też kilka licytacji. Jedna z nich już się zakończyła. Była to koszulka Borussii Dortmund z autografem Łukasza Piszczka, która została wylicytowana za 930 złotych.

Licytacje odbywające podczas miejskiego finału WOŚP na czeladzkim rynku, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Niestety trwająca pandemia zmusiła nas do zmiany naszych planów. Postanowiliśmy, że licytacje przeniosą się do sieci. W tym celu wykorzystaliśmy portal Allegro, który od lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – powiedział nam Jakub Kubasik, rzecznik prasowy czeladzkiego urzędu.

Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec – fot. UM Czeladź

Co jeszcze można wylicytować? – W tym roku można wylicytować chociażby dzień na stanowisku burmistrza miasta czy patronat nad akwenem w parku Grabek. Na szczególną uwagę zasługuje jednak koszulka z autografem polskich skoczków narciarskich kadry A, na której podpisali się Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała oraz Kacper Juroszek – wymienia Jakub Kubasik.

Link do wszystkich licytacji przygotowanych przez Czeladź – TUTAJ