echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

CiepłoBus, w którym osoby najbardziej potrzebujące mogą się ogrzać i spożyć gorący posiłek będzie jeździł po ulicach Sosnowca do końca lutego. Miasto postanowiło także postawić siedem koksowników.

Od połowy stycznia w Sosnowcu na trasę wyruszył CiepłoBus. Specjalny autobus jeździ ulicami miasta, a w nim osoby najbardziej potrzebujące mogą się ogrzać i zjeść ciepły posiłek.

CiepłoBus miał jeździł po ulicach Sosnowca do połowy lutego, ale pozostanie w trasie do końca miesiąca. – W ciągu ostatnich dni wydano aż 931 gorących posiłków i ok. 200 litrów herbaty. Do tego jeszcze ok. 400 pączków i tonę odzieży – informuje Leszek Falis, dyrektor Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. – Wydano na ten cel 1594 zł. Pół tony produktów żywnościowych przekazano z kolei nieodpłatnie przez Agencję Rezerw Materiałowych i Auchan Sosnowiec – dodaje Falis.

CiepłoBus to wspólna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Autobus został udostępniony przez PKM Sosnowiec. W akcji pomaga także sosnowiecka Straż Miejska.

CiepłoBus jeździ po ulicach Sosnowca – fot. UM Sosnowiec

Rozkład jazdy CiepłoBusa:

15.45 – Konstantynów ul. Robotnicza
16.30 – Pogoń ul. Kasztanowa
17.15 – Pogoń ul. Niepodległości (Przychodnia)
18.00 – Milowice (Przychodnia)
18.30 – Stary Sosnowiec – Kresowa Parking
19.00 – Centrum (ul. Teatralna, parking Teatru Zagłębia)
20.00 – ul. Partyzantów, ul. 1-go Maja
21.00 – Modrzejów – ul. Orląt Lwowskich (obok Rynku)
22.00 – Klimontów ul. Dobrzańskiego (obok Parku)
23.00 – Kazimierz Kopalnia
23.45 – ul. Szymanowskiego 5a
24.00 – Ogrzewalnia – ul. Piotrkowska 23

Koksownik w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Koksowniki na ulicach Sosnowca

Miasto zdecydowało się także na postawienie siedmiu koksowników, przy których będzie się można ogrzać. – Taki koksownik będzie ratunkiem dla wielu osób, które będą mogły się przy nim ogrzać. Nie chodzi tylko o pasażerów komunikacji miejskiej, ale także osoby, które mają problem z dachem nad głową. Zastanawialiśmy się nad tym krokiem, analizowaliśmy go razem z Zagłębiowskim Alarmem Smogowym, jednak ostatecznie przeważył rozsądek – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Koksowniki pojawiły się na przystankach: Niwka (kierunek Dańdówka), Blachnickiego Orion (kierunek centrum), Braci Mieroszewskich „Centrum” (kierunek Zagórze), Centrum Patelnia (kierunek Środula), Centrum dworzec PKP (kierunek Katowice), Ludwik rondo (kierunek centrum) oraz Grota Roweckiego Pawilon (kierunek centrum).

Pomóż bezdomnym

Widzisz osobę bezdomną, która potrzebuje pomocy lub przebywa na klatkach schodowych w blokach? Możesz zgłosić się do sosnowieckiej straży miejskiej pod numerem telefonu 32 296 06 54. – Funkcjonariusze w tej chwili częściej sprawdzają miejsca, gdzie koczują osoby bezdomne – podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego urzędu.

Urzędnicy z Sosnowca przypominają, że na terenie miasta działają:

  • Ogrzewalnia przy ul. Piotrkowskiej 23 (tel. 501 358 211),
  • Jadłodajnia (plac Kościuszki),
  • Stołówka Środowiskowa przy ul. Szymanowskiego 7-15 (posiłki wydaje od 13 do 14.30),
  • Ośrodek dla bezdomnych przy ul. Piotrkowskiej 23,
  • Noclegownia Caritas przy ul. Kaliskiej 25.
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);