W sobotę, 14 listopada policjanci odkryli na plebanii parafii p.w. św. Mikołaja BW w Zawierciu-Kromołowie ciało proboszcza. Duchownego nie widziano od czwartku.

Policjanci, którzy zmuszeni byli użyć siły by wejść do wnętrza parafii p.w. św. Mikołaja BW w Zawierciu-Kromołowie ujawnili zwłoki 69-letniego księdza. Według wstępnych ustaleń, duchowny nie był widziany od czwartku. Ksiądz zmarł na terenie plebanii.

Policja prowadzi czynności operacyjne w tej sprawie, wykluczono jednak udział osób trzecich i potraktowano tę śmierć jako zgon z przyczyn naturalnych.

Informację o śmierci 69-letniego księdza potwierdziła już archidiecezja częstochowska. – Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że po krótkiej i ciężkiej chorobie, w wieku 69 lat, zmarł nagle ks. dr Andrzej Karczewski, proboszcz parafii katolickiej pw. Św. Mikołaja w Zawierciu-Kromołowie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostaną podane w najbliższym czasie – czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Do sprawy odniósł się również prezydent Zawiercia. – Dotarły do mnie smutne informacje o śmierci ks. Andrzeja Karczewskiego, proboszcza parafii p.w. św. Mikołaja BW w Zawierciu-Kromołowie. Przekazuję wyrazy współczucia wszystkim parafianom – napisał Łukasz Konarski.