Po dłuższej przerwie muzycznej, Marta Bijan powraca na scenę. Artystka, 13 listopada, opublikowała nowy singiel zatytułowany „Szczelina”. Jest to zwiastun nadchodzącego albumu.

Po dłuższej przerwie na rynku muzycznym Marta Bijan powraca z nowymi utworami, które zwiastują nadchodzący drugi album. Artystka ostatniego dnia lata wydała singiel „Lato smakuje”, a 13 listopada swoją premierę miała „Szczelina”. O czym opowiada utwór?

„Szczelina” to altpopowy, hipnotyzujący utwór o miejscu, w którym czas nie istnieje, a cisza może patrzeć tysiącami par oczu. Tekst nawiązuje do powieści o tym samym tytule, autorstwa słowackiego pisarza Józefa Kariki – opowiada Marta Bijan.

Autorką tekstu i muzyki jest Marta Bijan, natomiast za produkcję muzyczną utworu odpowiada Haldor Frunberg, mający na swoim koncie współpracę z zespołami Mentor, Me Ant That Men czy grupą Behemoth. Jest to ich drugi wspólny utwór, który zwiastuje nadchodzącą płytę. Wcześniej fani mieli możliwość usłyszeć „Lato smakuje”.

Marta Bijan z Sosnowca to finalistka czwartej edycji programu X Factor (2014). W 2018 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Sony Music Poland, w której wydała album „Melancholia”. Jednym z singli był wówczas utwór „Mówiłeś”, który w niespełna trzy miesiące po premierze osiągnął status Złotej Płyty.

Marta Bijan to wszechstronna artystka. Jest także pasjonatką kina. Ukończyła Warszawską Szkołę Filmową i wyreżyserowała krótkometrażowy horror „Luna”. W 2019 roku wydała tomik poezji „Kwiat wielu nocy”. W październiku ukazała się jej debiutancka powieść – „Melodia mgieł dziennych”.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Marta Bijan powraca z nowym singlem „Lato smakuje”