W Sosnowcu mogło dojść do tragedii. Policjant w czasie wolnym od służby uratował mężczyznę, który chciał skoczyć z wiaduktu przy DK86.

Policjant z oddziału prewencji policji w Katowicach w czasie wolnym od służby jechał samochodem ulicą Małobądzką w Sosnowcu. Przejeżdżając przez wiadukt, biegnący nad trasą DK-86, zauważył mężczyznę stojącego po drugiej, zewnętrznej stronie barierek.

Starszy sierżant Przemysław Zimoch zatrzymał swoje auto i ruszył mężczyźnie z pomocą. Mężczyzna stał na krawędzi. Podbiegła do niego żona, która próbowała go uratować i złapać za ubranie. Dopiero stanowcza i zdecydowana interwencja policjanta spowodowała, że desperat został przeciągnięty nad barierką i znalazł się w bezpiecznym miejscu – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Mężczyzna próbował się jeszcze wyrywać, jednak został obezwładniony. Trafił pod opiekę lekarzy, gdzie uzyskał pomoc.

Pamiętajmy, że odbieranie sobie życia nie jest rozwiązaniem. Jeśli czujemy, że potrzebujemy pomocy możemy ją uzyskać za darmo. Wystarczy zgłosić się do odpowiedniej placówki lub wybrać odpowiedni numer telefonu. W Sosnowcu pomoc możemy otrzymać m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej – tel. 32 298 00 49.