Sosnowieccy policjanci zatrzymali 32-latka, za którym sąd wydał dwa listy gończe. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia dwóch kar pozbawienia wolności, jakie orzeczono mu za popełniony rozbój oraz spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia.

Sosnowieccy policjanci ustalili, że 32-latek, za którym Sąd Rejonowy w Sosnowcu wydał dwa listy gończe, może ukrywać się w jednym z mieszkań w dzielnicy Pogoń. Na miejscu potwierdzili, że na pewno jest w środku, postanowili więc poczekać, aż opuści lokum.

Kiedy tylko poszukiwany znalazł się na klatce schodowej, kryminalni podeszli do niego i się wylegitymowali. 32-latek ani przez chwilę nie zamierzał podporządkować się wydawanym poleceniom. Wyrywał się i szarpał, stając się tak agresywny, że policjanci musieli go obezwładnić – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za rozbój oraz 10 miesięcy więzienia za narażenie pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. – Ostatecznie mężczyzna trafił do aresztu, skąd zostanie przewieziony do jednostki penitencjarnej, w której odbędzie zasądzone mu kary – dodaje rzeczniczka sosnowieckiej policji.