Budynek po dawnej szkole przy ul. Teatralnej w Sosnowcu sprzedany. Nowym właścicielem gmachu został Omar Faruque.

Po kilku nieudanych próbach sprzedaży działki z budynkiem po Zespole Szkół Specjalnych nr 1 przy ul. Teatralnej w końcu został sprzedany. Początkowo sosnowiecki magistrat wyceniał ją na ponad 5,3 mln zł, ale ostatecznie obniżył ceną wywoławczą na ok. 2,1 mln zł.

– Chcielibyśmy, aby w tym miejscu prowadzona była działalność usługowa. Wykluczamy możliwość budowy sklepu czy centrum handlowego – podkreślał na początku roku Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Tym razem miasto zdecydowało się na formę rokowań. Jak przekazał nam Rafał Łysy, wpłynęły dwa zgłoszenia.

– Po negocjacjach Omar Faruque zaproponował kwotę 2,4 mln zł – poinformował rzecznik sosnowieckiego magistratu. – Właścicielem działki z budynkiem stanie się dopiero po podpisaniu aktu notarialnego – dodaje.

Omar Faruque to postać dobrze znana w Sosnowcu. Jest bowiem współwłaścicielem działającej przy ul. Partyzantów restauracji Bombaj Tandori. Pochodzi z Bangladeszu i jest też konsulem honorowym swojego kraju w Polsce.

Co powstanie w miejscu dawnej szkoły? Jak informują nas miejscy urzędnicy nowy właściciel zamierza przeznaczyć budynek na działalność gastronomiczno-hotelową.

Przypomnijmy, że w podobny sposób sprzedano zabytkowy gmach dawnej Szkoły Realnej przy ul. Żeromskiego. Nowym właścicielem został katowicki holding Opal Maksimum. Cena wywoławcza za nieruchomość wynosiła 650 600 złotych, ale ostatecznie została sprzedana za 820 tysięcy złotych.

Nowy właściciel zamierza zamienić zabytkowy gmach w biurowiec. Miałyby tam się mieścić tzw. start-upy dla młodych innowacyjnych firm.

Czy weźmiesz udział w konsultacjach dot. sosnowieckiego ronda Gierka?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...