Tadeusz Kaczmarek nie będzie już zastępcą prezydenta Jaworzna. Woli zostać radnym.

Tadeusz Kaczmarek przez dwie ostatnie kadencje był zastępcą prezydenta Pawła Silberta, gdzie odpowiadał m.in. za oświatę, kulturę, sport i rekreację, a także ochronę środowiska. W ostatnich wyborach samorządowych wystartował do Rady Miejskiej z listy KW Jaworzno Moje Miasto. Zdobył 1036 głosów. To właśnie poparcie mieszkańców przesądziło o decyzji objęciu mandatu radnego.

– Dwie dotychczasowe kadencje, które pełniłem jako zastępcą prezydenta to mnóstwo zrealizowanych projektów dla mieszkańców Jaworzna i bardzo dobra współpraca z prezydentem Pawłem Silbertem. Tę współpracę chcę kontynuować w Radzie Miejskiej, gdzie wracam po kilku latach czynnego zarządzania miastem. Dodam, że byłem dotychczas najdłużej urzędującym zastępcą przy prezydencie Pawle Silbercie. Reprezentując KW Jaworzno Moje Miasto uzyskałem w moim okręgu 14 proc. poparcie w wyborach do Rady Miejskiej, do tego odbieram wiele sygnałów od mieszkańców północnych dzielnic, którzy chcą mieć silne przedstawicielstwo w nowej radzie. Te argumenty skłoniły mnie do tego, by powrócić do źródła samorządu, z którego zaczynałem swoją drogę. Po złożeniu ślubowania zostanę radnym – powiedział Tadeusz Kaczmarek.

Czym jako radny będzie się zajmować Tadeusz Kaczmarek? – Uruchomię tak potrzebne w dzielnicach stałe, regularne dyżury oraz z pozycji radnego chcę zajmować się miejskimi projektami w tym m.in. modernizacją Sosiny, budową Miejskiego Centrum Integracji Transportu w Szczakowej, rekultywacją Pieczysk i budową kanalizacji w Jeziorkach – wymienia.

Tadeusz Kaczmarek i Paweł Silbert – fot. UM Jaworzno

Prezydent przyjął decyzję swojego bliskiego współpracownika

Prezydent Paweł Silbert przyjął decyzję Tadeusza Kaczmarka oraz postanowił o tymczasowym nieobsadzaniu stanowiska zastępcy prezydenta. Prezydent miasta wkrótce podejmie decyzję o przydzieleniu resortów i podległych spraw służbowych swoim współpracownikom.

– Z dużym szacunkiem przyjąłem decyzję Tadeusza Kaczmarka o woli objęcia mandatu radnego. Od ponad 20 lat współpracujemy ze sobą w samorządzie, znamy się bardzo dobrze i liczę, że będzie nadal dużym wsparciem dla pozytywnych zmian, które następują w naszym mieście. Cieszę się z deklaracji, że będzie obecny w społeczności, że będzie działał na rzecz mieszkańców. Jest znany ze swojej społecznej natury i dużej sympatii jaką darzą go mieszkańcy. Panu Tadeuszowi Kaczmarkowi życzę powodzenia, a mieszkańcom gratuluję świetnego reprezentanta ich spraw w nowej Radzie Miejskiej – stwierdził prezydent Paweł Silbert.

Tadeusz Kaczmarek  - fot. UM Jaworzno
Tadeusz Kaczmarek – fot. UM Jaworzno

W koalicji z Prawem i Sprawiedliwością

Przypomnijmy, że w wyborach do Rady Miejskiej wygrała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowało 11 493 jaworznian (32,05 proc.), co daje 9 mandatów. Komitet wyborczy prezydenta Silberta „Jaworzno Moje Miasto” poparło 11 248 mieszkańców (31,37 proc.), co daje 7 mandatów. 7 radnych będzie też miało Prawo i Sprawiedliwość, czyli koalicjant Pawła Silberta. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddało głos 9933 jaworznian (27,70 proc.).

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Jaworznie – fot. Arch. TZ

Z list KW „Jaworzno Moje Miasto” radnymi zostali: Paweł Silbert, Tadeusz Kaczmarek, Jolanta Smoliło-Żabińska, Mirosław Pieczara, Mariusz Kowalski, Sebastian Pycia, Marzena Czarny. W klubie zwolnią się dwa miejsca – Pawła Silberta zastąpi Ewa Zuber.

Prawo i Sprawiedliwość reprezentować będą: Monika Bryl, Anna Lichota, Dawid Domagalski, Wiesław Więckowski, Ryszard Maciejowski, Teresa Kondoszek, Janusz Papuga. Gdy Monika Bryl zostanie zastępcą prezydenta, w jej miejsce wejdzie Maciej Stanek.

W ławach Koalicji Obywatelskiej zasiądą: Barbara Sikora, Renata Chmielewska, Maciej Bochenek, Janusz Ciołczyk, Dorota Guja, Ewa Głąbik, Tomasz Sędor, Grzegorz Piętak i Bogusław Śmigielski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Poznaliśmy skład Rady Miejskiej w Jaworznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here