Jaworzniccy policjanci poszukują 46-letniej, która jest podejrzana o usiłowanie zabójstwa 6-letniego dziecka.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie poszukują 46-letniej Klaudii Szuper-Sielskiej. – Kobieta bez stałego miejsca pobytu jest poszukiwana za usiłowanie zabójstwa 6-letniego dziecka w dniu 13 lipca br. w Jaworznie – informuje asp. sztab. Michał Nowak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Jak wynika z ustaleń policji, kobieta podeszła do bawiących się  dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kamieniem. Poszkodowaną okazała się 6-letnia dziewczynka, która z poważnymi obrażeniami głowy, zagrażającymi jej zdrowiu, a nawet życiu, została przetransportowana do szpitala w Ligocie.

Poszukiwana jest osobą bezdomną, bardzo często podróżuje po terenie całego kraju. W dniu zdarzenia, według zeznań świadków, ubrana była w niebieską kurtkę. – Policjanci prowadzący śledztwo proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu kobiety – apeluje jaworznicka policja.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt pod całodobowymi numerami telefonu: 47 618 33 84 bądź pod numerem alarmowym 112.

AKTUALIZACJA

Dzięki przypadkowemu świadkowi, który rozpoznał poszukiwaną kobietę, 46-latka podejrzewana o usiłowanie zabójstwa 6-letniego dziecka została zatrzymana. Kobieta została zatrzymana na jednym z przystanków w Chrzanowie.