Ulubione święto wszystkich dzieci zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji włodarze Będzina przygotowali moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta.

W sobotę, 8 grudnia o godzinie 14.00 w parku Syberka odbędą się Będzińskie Mikołajki. Z tej okazji na najmłodszych mieszkańców miasta czekają niezapomniane atrakcje. Na początek, na każdego z nich czekać będzie słodki upominek.

Podczas wydarzenia nie zabraknie poczciwego staruszka z Laponii. Najmłodsi będą mogli spotkać się ze Świętym Mikołajem oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

Z myślą o wszystkich poszukiwaczach przygód powstanie wielka fabryka Świętego Mikołaja, która zaskoczy i zauroczy, nie tylko najmłodszych będzinian. Będzie to także doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat świątecznych tradycji, a przede wszystkim bawić w najlepsze!

Ponadto, spotkać będzie można urocze Śnieżynki, które poprowadzą ciekawe warsztaty, podczas których będzie można zdobyć nowe umiejętności oraz rozwinąć swoją pasję.

– Stworzone specjalnie na potrzeby fabryki atrakcje, zaskoczą i rozbawią uczestników, nawiązując do wyobrażeń o magicznym miejscu, w którym spełniają się dziecięce marzenia – zachęcają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Najmłodsi będą mieli okazję stworzyć własnoręcznie pierniki, świecidełka, bombki, zapachowe prezenty, a także świąteczne maskotki. Dodatkową atrakcją będzie kiermasz ozdób świątecznych, a około godz. 15.00 rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny „Najpiękniejsza bombka świąteczna”.