Jeden z najpopularniejszych obecnie polskich raperów w czerwcu wyruszy w trasę Red Bull Music Presents. Głosy internautów zdecydowały, że Quebonafide zagra także w Sosnowcu.

W poniedziałek, 23 kwietnia zakończyło się głosowanie internautów na miasta, w których Quebonafide wystąpi w ramach trasy Red Bull Music Presents, czyli siedmiu otwartych koncertów granych z dachu muzycznego autobusu. Wszystkie są bezpłatne.

Raper pojawi się w miastach, które wybrali jego fani. W internetowym głosowaniu walczyły: Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Piotrków Trybunalski, Radom, Słupsk, Szczecin, Tarnów, Toruń i Sosnowiec. Siedem z nich będzie gościć u siebie Quebonafide, a wśród nich Sosnowiec.

Warto dodać, że podczas dwutygodniowego głosowania oddanych zostało ponad 232 tys. głosów. Najwięcej (28086) zdobył Piotrków Trybunalski. Sosnowiec uplasował się na czwartym miejscu (28056).

Trasa Red Bull Music Presents: Quebonafide odbędzie się miedzy 3 a 30 czerwca. Daty koncertów zostaną ogłoszone wkrótce.

Gdyby ktoś przespał ostatni rok, który należał zdecydowanie do niego, w skrócie przypominamy, kim jest raper Quebonafide.

Jakub Grabowski, znany lepiej jako Quebonafide urodził się w 1991 roku w Ciechanowie. Zadebiutował trzy lata temu albumem „Ezoteryka”, który okrzyknięty został jednym z najlepszych hiphopowych debiutów 2015 roku. Album sprzedał się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy i pokrył się platyną.

W ramach swojej wytwórni QueQuality, raper zaczął gromadzić młodych twórców, z którymi w 2016 roku wydał album „Hip-hop 2.0”.

W międzyczasie zaczął pracować nad swoim najbardziej ambitnym jak dotąd projektem – albumem „Egzotyka”, na który każdy z utworów nagrał w innym kraju. Płyta ukazała się w 2017 roku i zdobyła status podwójnej platyny oraz tytuł najlepiej sprzedającego się polskiego albumu minionego roku.

Wyniki głosowania internautów TUTAJ.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here