Po raz drugi miłośnicy terenowej jazdy na motocyklach, pojawią się w Zagłębiu. HERO Challange rusza w sobotę, 11 września i potrwa do niedzieli, 12 września.

Pierwsza edycja zawodów cyklu HERO Challange w Dąbrowie Górniczej odbyła się w 2020 roku. Są one połączeniem klasycznego Enduro i jego różnych odmian (SuperEnduro i Hard Enduro) z Cross Country. Zawodników na trasie czekają więc strome, techniczne i krótkie podjazdy oraz zjazd, przejazdy przez przeszkody między innymi drewniane bale czy głazy oraz odcinki tak do rozpędzenia się, jak i pełne głębokiego piachu, które utrudniają balansowanie sprzętem.

Impreza w 2021 roku dołączyła do World Enduro Super Series. Dzięki temu HERO Challange otrzymało miano Mistrzostw Świata cyklu WESS. Łącznie w zawodach wystąpi 400 zawodników z kilkunastu krajów. Na starcie pojawią się jednak nie tylko profesjonaliści. Choć w zawodach stawką są najwyższe trofea, to w imprezie wezmą udział także amatorzy.

Podobnie jak w ubiegłym roku trasa została zlokalizowana w Zakawiu i jego okolicach, oraz w Fabryce Pełnej Życia. Ma to jej dodać poprzemysłowej scenerii. Wstęp dla kibiców na imprezę jest bezpłatny.