W Pałacu Mieroszewskich w Będzinie można podziwiać wystawę pokonkursową III Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki „Art Passion Festival”.

To trzecie edycja wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Ideą przedsięwzięcia jest między innymi przedstawienie dorobku artystycznego środowiska twórców  bezpośrednio i pośrednio związanych z Zagłębiem Dąbrowskim.

Festiwal cieczy się coraz większą popularnością. W trzeciej edycji uczestniczyło ponad 70 artystów, którzy w sumie nadesłali ponad dwieście prac z całego kraju, w tym roku znalazł się także jeden wystawca zagraniczny z Niemiec.

Warto wspomnieć, że Międzynarodowy Zagłębiowski Festiwal Sztuki – Art Passion Festival jest szeroką i zróżnicowaną prezentacją dzieł artystów, dla których sztuka nie będąc zawodem, nie stała się także komercją. Na tej wyjątkowej wystawie zbiorowej możemy zobaczyć w całej rozciągłości i bogactwie interpretacji otaczające nas piękno świata, urzeczywistnienie przebogatej wyobraźni i ducha zawartego w pracach artystów tworzących jedynie z zamiłowania i pasji. Pokazane na wystawie prace, nadesłane z rożnych regionów kraju są dowodem wspaniałych inspiracji i swoistego pielęgnowania „ogrodów wyobraźni”.

Na wystawie prezentowanej w Muzeum Zagłębia będzie można zobaczyć m.in. nagrodzone prace: Anny Kłosowicz „Karmelowe róże” – Grand Prix w kategorii haft artystyczny, Andrzeja Gilskiego „Zamek w Będzinie” – wyróżnienie w kategorii fotografia czy Andrzeja Gębczyńskiego „Wytną… czy nie wytną?” – wyróżnienie w kategorii rzeźba.

Wystawę podziwiać można od 19 lipca do 2 września w Pałacu Mieroszewskich. Finisaż wystawy odbędzie się 26 lipca o godzinie 17:00.