Arkadiusz Aleksander został nowym wiceprezesem Zagłębia Sosnowiec do spraw sportowych.

41-latek jest znany kibicom piłkarskim. W czasie swojej kariery rozegrał 103 spotkania na poziomie Ekstraklasy, w których zdobył 20 bramek. Występował m.in. w Śląsku Wrocław, Arce Gdynia, Górniku Zabrze, Widzewie Łódź, Odrze Wodzisław, Sandecji Nowy Sącz, Flocie Świnoujście.

Ma za sobą także doświadczenie reprezentacyjne. Grał głównie w młodzieżowych kadrach Polski. Karierę zawodniczą kończył w Sandecji. Właśnie w niej rozpoczął także prace w strukturach klubowych.

Od lipca 2020 roku był wiceprezesem Sandecji, a od stycznia do lipca 2021 prezesem klubu. Ma więc doświadczenie nie tylko boiskowe, ale również gabinetowe. Aleksander jest absolwentem wrocławskiego AWF-u oraz tamtejszego Uniwersytetu Ekonomicznego.

W Sosnowcu będzie odpowiadał przede wszystkim za pion sportowy, a więc pierwszy i drugi zespół. Jak mówi ważna jest dla niego klubowa akademia. – Chciałbym, by w końcu akademia Zagłębia grała na szczeblu centralnym. W perspektywie czasu jest bardzo ważne to, by w pierwszym zespole Zagłębia było jak najwięcej wychowanków – powiedział Aleksander.

Przed 41-latkiem trudne zadanie. Musi pomóc klubowi, który kolejny raz znalazł się na sportowym zakręcie. Sosnowiczanie zajmują 16 miejsce w tabeli z punktem straty do Stomilu Olsztyn, który jest na ostatniej lokacie dającej utrzymanie.

Zagłębie w tym tygodniu miało rozegrać ligowe spotkanie z Chrobrym Głogów. Zostało ono jednak przełożone, ponieważ w drużynie rywali dwóch zawodników zostało powołanych do reprezentacji młodzieżowej. Zamiast tego Zagłębie rozegra sparing z GKS-em Tychy, którego rywalizacja z Koroną również została przeniesiona.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Sto(mil) za przeciwnikami. Zagłębie znów przegrywa