Policjanci, dzięki pomocy świadka, zatrzymali 46-latkę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa 6-letniego dziecka w Jaworznie. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie kobiety.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 lipca, ok. 21.00 przy ul. Matejki w Jaworznie. Zatrzymana kobieta podeszła do bawiących się tam dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kamieniem.

Poszkodowaną okazała się 6-letnia dziewczynka, która z poważnymi obrażeniami głowy, zagrażającymi jej zdrowiu, a nawet życiu, została przetransportowana do szpitala w Katowicach-Ligocie.

Z relacji świadków oraz zapisu monitoringu, policjanci natychmiast wytypowali sprawczynię, którą okazała się 46-letnia bezdomna. Zdjęcie i rysopis zostały opublikowane na stronach internetowych policji i udostępniane przez internautów. To pomogło w ujęciu kobiety, na jednym z przystanków na terenie Chrzanowa.

W środę, 15 lipca, prokuratura przedstawiła 46-latce zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa. Kobieta nie przyznała się do winy i złożyła lakoniczne wyjaśnienia. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie przez prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu kobiety na 3 miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi jej nawet dożywotnie więzienie.