Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Czeladzi, który przy użyciu karty kredytowej okradł 47-letnią kobietę na 4 tys. złotych. Amatorowi zakupów na cudze konto grozi nawet 10 lat więzienia.

47-letnia mieszkanka Czeladzi we wrześniu ubiegłego roku, w nieznanych okolicznościach, utraciła swoją kartę kredytową. Kobieta początkowo nie spostrzegła jej braku w swoim portfelu. Wykorzystał to 36-latek, który okradł kobietę i robił zakupy na jej koszt.

– Mężczyzna wykona prawie 100 płatności i wydał w sumie ponad 4 tys. złotych, kupując odzież, buty, biżuterię oraz żywność – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Proceder okradania 47-latki trwałby zapewne dłużej, gdyby nie bank, który zwrócił się do kobiety z propozycją rozłożenia na raty sporego już zadłużenia. – To skłoniło właścicielkę karty do zablokowania jej oraz złożenia zawiadomienia o przestępstwie – dodał Paweł Łotocki.

Czeladzcy stróże prawa szybko namierzyli amatora zakupów na cudze konto. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd i prokurator. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here