Zagłębie Sosnowiec dokonało kolejnego wzmocnienia. Piłkarzem beniaminka Lotto Ekstraklasy został Gruzin George Ivanishvili. To już dziesiąty transfer tego klubu.

W Zagłębiu mamy kolejnego Gruzina. Do Giorgiego Gabedavy dołączył bowiem George Ivanishvili, który podpisał z sosnowieckim klubem kontrakt na pół roku z opcją przedłużenia o rok.

CZYTAJ: Zagłębie Sosnowiec ukarane przez Komisję Ligi. Za pirotechnikę

29-letni George Ivanishvili w 2018 roku w barwach Dinama Tbilisi zagrał 26 spotkań i strzelił 3 gole. Z kolei w kwalifikacjach Ligi Europy wystąpił w dwóch meczach. Najnowszy nabytek Zagłębia grający na skrzydle, poza Gruzją przez wiele lat występował w Szwajcarii. Grał m.in. w AC Bellinzona, FC Schaffhausen, FC Wohlen, FC Zurich. Poza gruzińskim ma także obywatelstwo szwajcarskie.

– Bardzo się cieszę, że Zagłębie Sosnowiec mi zaufało i mogłem podpisać kontrakt. Mam nadzieję, że pomogę drużynie w realizacji celu, jakim jest utrzymanie się w ekstraklasie – zapewnia Ivanishvili.

George Ivanishvili (w środku) nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
George Ivanishvili (w środku) nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

George Ivanishvili to dziesiąty zawodnik, którego pozyskali zimą działacze Zagłębia. Wcześniej sosnowiczanie sięgnęli po Martina Totha, Lukasa Gressaka (obaj Spartak Trnava) oraz najlepszego strzelca ligi gruzińskiej – Giorgiego Gabedava (Czichura Saczchere), a także Giorgosa Mygasa (Panetolikos GFS), Tomasza Nawotkę (Legia Warszawa), Mateusza Możdżenia (Korona Kielce) i młodziutkiego Olafa Nowaka (Zagłębie Lubin). W walce o utrzymanie mają również pomóc Dawid Ryndak (Puszcza Niepołomice) oraz bramkarz Lukas Hrosso (FC Nitra), który będzie z Dawidem Kudłą rywalizował o miejsce w podstawowym składzie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Konrad Wrzesiński opuszcza Zagłębie Sosnowiec