Śląski Urząd Wojewódzki poinformował w czwartek rano o kolejnych 78 osobach z koronawirusem w woj. śląskim. Wśród nich są mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego.

W czwartek rano, 30 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 141 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej osób zachorowało w województwie śląskim (78).

Wśród zakażonych są mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego. Koronawirusa wykryto u trzech mieszkańców Zawiercia (dwie kobiety: młoda i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), starszej mieszkanki powiatu zawierciańskiego, dwóch mieszkanek Sosnowca (w średnim wieku i w sile wieku), mieszkańca Dąbrowy Górniczej w średnim wieku oraz mieszkanki Jaworzna w średnim wieku.

W woj. śląskim odnotowano też kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 75-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego i 72-letnia kobieta z Sosnowca, a w szpitalu w Tychach 85-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Aż 50 osób wyleczyło się z koronawirusa. – 13 spośród nich leczyło się w szpitalu z powodu uciążliwych objawów zakażenia. Reszta mieszkańców mogła dochodzić do zdrowia w swoich domach, w pełnej izolacji i pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy mieszkaniec, który wygrał walkę z wirusem ma 95 lat – to mieszkanka powiatu lublinieckiego, najmłodszy to 20-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego – przekazała Alina Kuharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Aktualnie w województwie śląskim mamy 2197 osób zakażonych koronawirusem. Dotychczas z powodu COVID-19 zmarło 116 pacjentów. Z kolei 372 wygrało walkę z groźnym na całym świecie wirusem. Łącznie w Polsce od początku epidemii potwierdzono 12 781 zakażeń, a 628 pacjentów zmarło.

Statystyki dotyczące koronawirusa w woj. śląskim (stan na 30 kwietnia, godz. 10.00):

Liczba zakażonych: 2197
Liczba zgonów: 116
Przebadane próbki: 22 796 (1500 w ciągu ostatniej doby)
Liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym: 6 032
Liczba osób w kwarantannie: 5 147
Liczba osób w szpitalu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: 393
Liczba ozdrowieńców: 372