Policjanci z Zawiercia zatrzymali na gorącym uczynku 65-letniego mężczyznę, który niszczył ścianę wiaty świeżo wyremontowanego przystanku autobusowego.

Policjanci patrolujący ulicę Piłsudskiego w Zawierciu zauważyli mężczyznę, który niszczył przystanek autobusowy. Na ścianie świeżo wyremontowanej wiaty 65-latek markerem napisał wulgarny napis. Reakcja mundurowych była natychmiastowa.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Nie umiał jednak wytłumaczyć swojego zachowania oraz powodów, jakie nim kierowały podczas dokonania tego czynu. Straty oszacowano na 300 zł.

Do sądu skierowany został wniosek o ukaranie 65-letniego mężczyzny. – Kodeks wykroczeń za niszczenie lub uszkadzanie cudzej rzeczy przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Za umieszczanie w miejscu publicznym nieprzyzwoitych słów grozi kara ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych lub kara nagany – informuje mł. asp. Marta Wnuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.