Śląski Urząd Wojewódzki poinformował w niedzielę rano o 21 kolejnych przypadkach koronawirusa w woj. śląskim. Aż 30 osób wygrało walkę z COVID-19.

W niedzielę rano, 26 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 122 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego 21 w województwie śląskim.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od dwóch mieszkańców Świętochłowic, mieszkańca Rudy Śląskiej, 5-letniego dziecka z Tarnowskich Gór, dwóch mieszkańców powiatu tarnogórskiego, dwóch mieszkańców Katowic, dwóch mieszkanek powiatu żywieckiego, mieszkanki Żywca, mieszkańca powiatu częstochowskiego, trzech mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, dwóch mieszkańców powiatu lublinieckiego a także czterech mieszkańców powiatu zawierciańskiego (kobieta w średnim wieku, dwie kobiety i mężczyzna w sile wieku).

– Wszyscy mieszkańcy są w stanie dobrym i dzięki temu mogą leczyć się w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza zakaźnika – podkreśla Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

W woj. śląskim odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Raciborzu zmarła 84-letnia kobieta z powiatu żywieckiego.

Aż 30 kolejnych osób wygrało walkę z koronawirusem. Wśród nich jest trzech mieszkańców powiatu będzińskiego (dwie kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), a także mieszkaniec powiatu zawierciańskiego w sile wieku. W tyskim szpitalu do zdrowia dochodzi 76-letnia mieszkanka Zawiercia.

– Łącznie mamy w województwie śląskim 200 osób, które wygrały walkę z koronawirusem – dodaje Alina Kucharzewska.

Aktualnie w województwie śląskim mamy 1834 osoby zakażone koronawirusem. Dotychczas z powodu COVID-19 zmarło 94 pacjentów. 200 osób wygrało walkę z groźnym na całym świecie wirusem.

Statystyki dotyczące koronawirusa w woj. śląskim (stan na 26 kwietnia, g. 10.00):

Liczba zakażonych: 1834
Liczba zgonów: 94
Przebadane próbki: 23 584 (862 w ciągu ostatniej doby)
Liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym: 6 041
Liczba osób w kwarantannie: 5 325
Liczba osób w szpitalu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: 345
Liczba ozdrowieńców: 200