echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

O 23 kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie śląskim poinformował w czwartek rano Śląski Urząd Wojewódzki. Skąd pochodzą osoby z koronawirusem?

W czwartek rano, 9 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 136 zakażeniach w Polsce, z czego 23 przypadki odnotowano w woj. śląskim. Niestety, odnotowano też dwa kolejne zgony.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, dwie mieszkanki Gliwic w średnim wieku trafiły decyzją służb sanitarnych oraz lekarza zakaźnika do izolacji domowej. Podobnie jest w przypadku 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (młodego i w sile wieku), starszej mieszkanki Świętochłowic, 2 mężczyzn w sile wieku i młodej kobiety z Rudy Śląskiej, 6 mieszkańców z powiatu tarnogórskiego (najstarszy ma 59 lat, najmłodszy – 43), 4 mieszkańców Piekar Śląskich (najmłodszy ma 30 lat, najstarszy – 58), mieszkanki Częstochowy w średnim wieku i młodej kobiety z Bytomia.

Z powodu koronawirusa w domu przez kolejne dni leczyć się będzie także młoda mieszkanka powiatu gliwickiego oraz mieszkanka Zabrza w sile wieku. Z kolei wiekowy mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, u którego również wykryto groźnego wirusa, zostanie przewieziony do szpitala zakaźnego.

Odnotowano też dwa kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarła 90-letnia kobieta (mieszkanka Tychów), a w szpitalu w Bytomiu zmarła 35-latka (mieszkanka Bytomia).

Są również kolejne osoby wyleczone. Wirusa nie ma już w organizmie 67-letniej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, która leczyła się w domu pod nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych. Również w domu wyzdrowiała 37-letnia mieszkanka Sosnowca.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

– Wdrożona kuracja przyniosła efekt także w przypadku hospitalizowanego w szpitalu zakaźnym w Tychach 71-letniego mieszkańca Gliwic. Wykonane dwa kolejne badania próbek pobranych od tych 3 osób przez służby sanitarne były ujemne, a więc nie wykazywały już obecności COVID-19. Na tę chwilę 24 osoby wygrały walkę z groźnym wirusem w naszym województwie – przekazała Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

W sumie w województwie śląskim potwierdzono zakażenie koronawirusem łącznie u 667 osób. Spośród nich 38 zmarło. Nadal hospitalizowanych jest 226 osób, pozostałe decyzją lekarzy leczą się w domach. W ciągu ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego zbadano 545 próbek. W sumie zbadano ich 8183.

Statystyki dotyczące koronawirusa na Śląsku (stan na 9 kwietnia, g. 10.00):

Liczba zakażonych: 667
Liczba zgonów: 38
Przebadane próbki: 8 183 (545 w ciągu ostatniej doby)
Liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym: 7 154
Liczba osób w kwarantannie: 3 720
Liczba osób w szpitalu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: 226
Liczba ozdrowieńców: 24

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);