Blisko 4,4 tys. osób skorzystało w pierwszą niedzielę wolną od handlu. Wszystko w ramach organizowanych przez Koleje Śląskie „Rodzinnych Niedziel”.

Ustawa ograniczająca handel w niedziele weszła w życie 1 marca. Zakłada ona, że w tym roku w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku.

Koleje Śląskie chcą zachęcić rodziców do wspólnego spędzania czasu z dziećmi i podróżowania pociągami. Przewoźnik zaoferował bezpłatne przejazdy dla rodziców – w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wolną od handlu.

Skorzystało prawie 4,4 tys. osób

Jak podały Koleje Śląskie, największym zainteresowaniem cieszyły się połączenia do Wisły oraz Żywca i Zwardonia. Popularne okazały się też Cieszyn i Racibórz. W sumie z oferty skorzystało prawie 4,4 tys. osób. – Cieszymy się, że tak wiele rodzin z naszego województwa miało okazję wybrać się z nami na wycieczkę w ten słoneczny dzień – powiedział Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. – Jest to na pewno zdrowy sposób spędzania czasu i ekologiczny sposób podróżowania, do czego chcemy w Kolejach Śląskich zachęcać dzieci i ich rodziców – dodał.

– Bardzo fajny pomysł. Wybrałem się całą rodziną i pojechaliśmy do Częstochowy. Zwiedziliśmy miasto, a same dzieciaki były zachwycone, bo pierwszy raz jechały pociągiem – powiedział nam pan Maciej z Czeladzi.

Kiedy następne podróże?

Kolejne okazje do darmowego podróżowania będą miały miejsce w kolejne dni wolne od handlu – 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia.

Dla kogo „Rodzinne Niedziele”?

Bezpłatny przejazd przysługuje rodzicom lub opiekunom podróżującym z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie za darmo. Bilety trzeba kupić tylko dla dzieci. Promocja obejmuje całą sieć Kolei Śląskich z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane i pociągów specjalnych.

Czy popieracie zakaz handlu w niedziele?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zakaz handlu już od marca. Sprawdź, w które niedziele nie zrobisz zakupów

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. Sami skorzystaliśmy z tej akcji KŚ, z tym, że wybraliśmy się na Jurę. Świetna sprawa, dzieciak po raz pierwszy mógł się przejechać pociągiem. Oczywiście był zachwycony. 🙂

  2. Pogoda dopisała to i akcja udana, oczywiście świetny pomysł na weekendowe wypady. Szkoda że tylko w wolne od handlu niedziele a nie każdą 😉

  3. A można dziecko pożyczyć? Przecież i tak nie jest wpisane do dowodu? :]
    Akt urodzenia trzeba mieć ze sobą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here