Koleje Śląskie mają pomysł, jak wykorzystać zakaz handlu w niedziele. Przewoźnik organizuje „Rodzinne Niedziele”.

11 marca przypada pierwsza niedziela, w której obowiązywać będzie zakaz handlu. Koleje Śląskie chcą to wykorzystać i ruszają z programem „Rodzinne Niedziele”.

W ramach akcji „Rodzinne Niedziele” przewoźnik oferuje bezpłatne przejazdy dla rodziców w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wolną od handlu.

Promocja będzie obejmować wszystkie połączenia Kolei Śląskich z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane oraz pociągów specjalnych.

– Możliwości na ciekawe wycieczki kolejowe jest zatem bez liku – można się zdecydować na wyprawę w góry (np. do Wisły albo Żywca), pozwiedzać Cieszyn czy wybrać się na rowerową podróż Leśną Rajzą – zachęca Magdalena Iwańska z Kobei Śląskich.

Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać rodzice lub opiekunowie podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie za darmo.

– „Rodzinne Niedziele” to kolejna inicjatywa Kolei Śląskich godna pochwalenia. Spółka konsekwentnie promuje województwo śląskie dowożąc pasażerów do najatrakcyjniejszych jego zakątków. Zaproszenie całych rodzin raz w miesiącu do darmowych przejazdów z pewnością się w tę strategię wpisuje – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

To już kolejna inicjatywa Kolei Śląskich skierowana do rodzin. – Chcemy, by rok 2018 upływał w Kolejach Śląskich pod znakiem zdrowia i ekologii. Stąd też nasza propozycja do rodziców, by niedziele wolne od handlu poświęcić na aktywny wypoczynek i wybrać się z dziećmi na wycieczkę – tłumaczy Wojciech Dinges, prezes Zarządu Kolei Śląskich.

Pierwsza okazja, by skorzystać z oferty nadarzy się 11 marca, a następnie: 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zakaz handlu już od marca. Sprawdź, w które niedziele nie zrobisz zakupów

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

   • Mam trochę ulubionych czeskich produktów: utopence, pomazanka, wina morawskie
    i w takiej cenie wyprawę turystyczno-zakupową zawsze!

   • My zawsze przywoziliśmy całą torbę Studentskich i oczywiście zapas Pilznera, Staropramenskeho lub Gambrinusa ;-), ale teraz można je dostać i u nas. Brakuje pociągu z Katowic do Cieszyna, ale za to jest nowy, do Bohumina, skąd łatwo można jechać na Brno, Ołomuniec i Ostravę.

 1. […] Bezpłatny przejazd przysługuje rodzicom lub opiekunom podróżującym z dziećmi do 16. roku życi…. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie za darmo. Bilety trzeba kupić tylko dla dzieci. Promocja obejmuje całą sieć Kolei Śląskich z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane i pociągów specjalnych. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here