26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W Sosnowcu na mieszkańców czekało sporo atrakcji, w tym koncerty, licytacje i dużo dobrej zabawy.

Koncerty, licytacje i kiermasze, dużo pozytywnej energii, setki wolontariuszy na ulicach, mnóstwo czerwonych serduszek, a na koniec intensywne zliczanie zebranych funduszy. Tak w skrócie można opisać niedzielny finał WOŚP w Sosnowcu, ale to tylko część wydarzeń i emocji związanych z tym dniem. Bo tych, jak zwykle było o wiele więcej.

Od samego rana w sosnowieckiej hali widowiskowo-sportowej w Zagórzu sporo się działo. Były występy artystyczne, latająca akademia udzielania pierwszej pomocy oraz strefa zdrowia. Były także turnieje e-sportu oraz pokazy boksu i innych portów. Na scenie pojawili się m.in. Bartek Wrona, autor przeboju „Jedna na milion” oraz zespół Silver Dance.

W stolicy Zagłębia Dąbrowskiego najwięcej działo się oczywiście na Górce Środulskiej, gdzie od godz. 15:00 odbywały się licytacje, pokazy i zabawy dla zebranych mieszkańców. Gwiazdami wieczoru byli: Grzegorz Hyży oraz Anita Lipnicka. Wcześniej wystąpił także doskonale znany w naszym regionie zespół zespół Eier.

Kulminacją wieczoru było tradycyjnie już „światełko do nieba”, w tym roku niezwykłe. W trosce o dobro naszych zwierząt zrezygnowano z pokazu sztucznych ogni. W zamian zorganizowano pokaz iluminacji laserowych i efektów wizualnych do muzyki w wykonaniu zespołu Another Pink Floyd z niespodziankami, a do tego racowisko i niezwykły flash mob.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Owsiak łamie prawo – ukrywa księgi rachunkowe mimo, że sądy kazały mu je ujawnić i kazał siłą usunąć dziennikarza Michała Rachonia pytającego o finanse z konferencji prasowej WOŚP – niebywały skandal. Gdyby media takie jak TVN i zwykli ludzie o to pytali, to znacznie więcej trafiłoby do dzieci, bo Owsiak musiałby się pilnować. A i on i WOŚP przegrali wiele procesów i główne media o tym milczą (tu o tym: niezalezna.pl/ (…) sp-ma-dziwny-problem ). Dzięki naciskowi mediów i obywateli Owsiak mniej wydawałby na Przystanek Woodstock, swoją rodzinę czy obsługę WOŚP-u i więcej pieniędzy byłoby przeznaczonych na sprzęt dla chorych dzieci i osób starszych. Niesprawiedliwe są (a nawet ocierające się o szantaż) komentarze zwolenników WOŚP pod adresem krytyków – krytykujesz, a gdy ktoś bliski ci zachoruje, to ten sprzęt uratuje mu życie. Tymczasem to nie wina krytyków WOŚP, że Owsiak kupił jakiś sprzęt i Państwo już go nie kupowało, bo bez sensu było kupować drugi taki sam czy podobny. Oczywiście na pewno zdarzyłoby się, że jakiegoś sprzętu Państwo by nie kupiło, ale nigdy nie mamy pewności czy akurat tego z którego korzystają nasi bliscy. Trudno sobie wyobrazić, że urzędnicy nawet za rządów SLD, PO czy PSL widząc, że nie ma naprawdę potrzebnego do ratowania życia sprzętu nie kupują go (a roczny budżet NFZ to około 60 miliardów złotych zaś kwota zebrana przez WOŚP jest około tysiąc razy mniejsza). Świetny tekst: Warto to wiedzieć o firmach Owsiaka, jego luksusach i samej WOŚP: Wpisz w w wyszukiwarkę: „Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę””. Bardzo ważne: Owsiak i jego ludzie popierają mordowanie nienarodzonych dzieci! Gdybym ja robił to co on i popierał mordowanie dzieci (niezależnie czy urodzonych czy nie) i ludzie by o tym wiedzieli, to czy miałbym większe wsparcie mojej akcji? Chyba nie, dlatego myślę, że większość ludzi tego o Owsiaku nie wie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here