14 stycznia Dąbrowa Górnicza ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem dla noworodków. Co się będzie działo w dębowym mieście?

W trakcie finału na ulice Dąbrowy Górniczej wyruszy 400 wolontariuszy, skupionych w siedmiu sztabach.

– O godz. 11:00 nad Pogorią III, stowarzyszenie Pogoria Morsuje zorganizuje wspólne morsowanie. Nie zabraknie też pokazu ratownictwa wodnego oraz porad, jak bezpiecznie zachowywać się na lodzie. Za datki będzie można posilić się żurkiem i ciastami, przygotowanymi przez przedstawicieli stowarzyszenia Inicjatywa Dąbrowska – mówi Przemysław Kędzior z biura prasowego UM Dąbrowa Górnicza.

Z kolei od godz. 15:00 do 20:00 orkiestrowe wydarzenia zagoszczą w Pałacu Kultury Zagłębia. Odbędą się tam m.in. zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Sklepik Pod Aniołem zaoferuje rozmaite ozdoby, rzeźby czy ręcznie robioną biżuterię. Będzie też loteria fantowa, porady diabetologiczne i mierzenie poziomu cukru we krwi, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Przed PKZ zagra Miejska Orkiestra Dęta, wystąpi również Łukasz Baruch z zespołem Mezalians Art. Zwieńczeniem finału będzie Światełko do Nieba, które rozbłyśnie o godz. 20:00.

Warto wspomnieć, że w tym roku celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wraz z Urzędem Marszałkowskim orkiestra będzie też wspierać i promować działania województwa śląskiego na rzecz seniorów.

CZYTAJ TAKŻE: WOŚP 2018. Sosnowiec gra z fundacją Jurka Owsiaka. Będzie się działo!