Jak co roku, miasta w całej Polsce uczestniczyć będą w akcji WOŚP zbierając środki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. W tę szczytną akcję włączy się również Będzin, gdzie nie zabranie atrakcji.

W Będzinie 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie odbywał się w dniach od 12 do 14 stycznia. W tym roku do akcji włączyło się dziesięć placówek oświatowych, które przygotowały liczne kiermasze, loterie oraz ciekawą oprawę artystyczną ogólnopolskiej zbiórki. W sobotę, 13 stycznia z okazji WOŚP na będzińskim lodowisku odbędzie się bal karnawałowy. Dla najmłodszych uczestników przewidziano konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek.

– W naszym mieście będą pracowały dwa sztaby: w Przedszkolu Miejskim nr 15 przy ul. Barlickiego 75 oraz w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Broniewskiego 12. W sumie na rzecz WOŚP w Będzinie będzie kwestowało ponad stu wolontariuszy – informuje Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie.

W trakcie imprez odbędą się licytacje dwóch unikatowych tortów: w kształcie będzińskiego zamku oraz rycerza Przemko. Do wylicytowania będą również koszulki z autografami gwiazd sceny muzycznej, które gościły w Będzinie m.in. Patrycji Markowskiej, Dody, Dawida Kwiatkowskiego, Afromental, Andrzeja Piasecznego „Piaska”, czy Kate Ryan.

Finał WOŚP, który nastąpi w niedzielę będzie organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 15 oraz grodziecką filię Ośrodka Kultury w Będzinie. Podczas finałowej imprezy, która rozpocznie się o godz. 15:00, w występach artystycznych zaprezentują się uczniowie Szkół Podstawowych nr 3, 6 i 13, dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 14 i 15 oraz Kamil Hofman – absolwent przedszkola nr 15. Głównym wykonawcą wieczoru będzie duet Adam Romański&Spacepierre na co dzień związani z jedną z ciekawszych formacji muzycznych Śląska, zespołem Krzikopa.

Tradycyjnie, punktualnie o godzinie 20:00 rozbłyśnie „światełko do nieba”.

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...