Jak co roku, miasta w całej Polsce uczestniczyć będą w akcji WOŚP zbierając środki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. W tę szczytną akcję włączy się również Będzin, gdzie nie zabranie atrakcji.

W Będzinie 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie odbywał się w dniach od 12 do 14 stycznia. W tym roku do akcji włączyło się dziesięć placówek oświatowych, które przygotowały liczne kiermasze, loterie oraz ciekawą oprawę artystyczną ogólnopolskiej zbiórki. W sobotę, 13 stycznia z okazji WOŚP na będzińskim lodowisku odbędzie się bal karnawałowy. Dla najmłodszych uczestników przewidziano konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek.

– W naszym mieście będą pracowały dwa sztaby: w Przedszkolu Miejskim nr 15 przy ul. Barlickiego 75 oraz w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Broniewskiego 12. W sumie na rzecz WOŚP w Będzinie będzie kwestowało ponad stu wolontariuszy – informuje Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie.

W trakcie imprez odbędą się licytacje dwóch unikatowych tortów: w kształcie będzińskiego zamku oraz rycerza Przemko. Do wylicytowania będą również koszulki z autografami gwiazd sceny muzycznej, które gościły w Będzinie m.in. Patrycji Markowskiej, Dody, Dawida Kwiatkowskiego, Afromental, Andrzeja Piasecznego „Piaska”, czy Kate Ryan.

Finał WOŚP, który nastąpi w niedzielę będzie organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 15 oraz grodziecką filię Ośrodka Kultury w Będzinie. Podczas finałowej imprezy, która rozpocznie się o godz. 15:00, w występach artystycznych zaprezentują się uczniowie Szkół Podstawowych nr 3, 6 i 13, dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 14 i 15 oraz Kamil Hofman – absolwent przedszkola nr 15. Głównym wykonawcą wieczoru będzie duet Adam Romański&Spacepierre na co dzień związani z jedną z ciekawszych formacji muzycznych Śląska, zespołem Krzikopa.

Tradycyjnie, punktualnie o godzinie 20:00 rozbłyśnie „światełko do nieba”.

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

2 KOMENTARZE

  1. Owsiak łamie prawo – ukrywa księgi rachunkowe mimo, że sądy kazały mu je ujawnić i kazał siłą usunąć dziennikarza Michała Rachonia pytającego o finanse z konferencji prasowej WOŚP – niebywały skandal. Gdyby media takie jak TVN i zwykli ludzie o to pytali, to znacznie więcej trafiłoby do dzieci, bo Owsiak musiałby się pilnować. A i on i WOŚP przegrali wiele procesów i główne media o tym milczą (tu o tym: niezalezna.pl/ (…) sp-ma-dziwny-problem ). Dzięki naciskowi mediów i obywateli Owsiak mniej wydawałby na Przystanek Woodstock, swoją rodzinę czy obsługę WOŚP-u i więcej pieniędzy byłoby przeznaczonych na sprzęt dla chorych dzieci i osób starszych. Niesprawiedliwe są (a nawet ocierające się o szantaż) komentarze zwolenników WOŚP pod adresem krytyków – krytykujesz, a gdy ktoś bliski ci zachoruje, to ten sprzęt uratuje mu życie. Tymczasem to nie wina krytyków WOŚP, że Owsiak kupił jakiś sprzęt i Państwo już go nie kupowało, bo bez sensu było kupować drugi taki sam czy podobny. Oczywiście na pewno zdarzyłoby się, że jakiegoś sprzętu Państwo by nie kupiło, ale nigdy nie mamy pewności czy akurat tego z którego korzystają nasi bliscy. Trudno sobie wyobrazić, że urzędnicy nawet za rządów SLD, PO czy PSL widząc, że nie ma naprawdę potrzebnego do ratowania życia sprzętu nie kupują go (a roczny budżet NFZ to około 60 miliardów złotych zaś kwota zebrana przez WOŚP jest około tysiąc razy mniejsza). Świetny tekst: Warto to wiedzieć o firmach Owsiaka, jego luksusach i samej WOŚP: Wpisz w w wyszukiwarkę: „Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę””. Bardzo ważne: Owsiak i jego ludzie popierają mordowanie nienarodzonych dzieci! Gdybym ja robił to co on i popierał mordowanie dzieci (niezależnie czy urodzonych czy nie) i ludzie by o tym wiedzieli, to czy miałbym większe wsparcie mojej akcji? Chyba nie, dlatego myślę, że większość ludzi tego o Owsiaku nie wie.

    • Zrób więcej dla dzieci i rób to wszystko zupełnie za darmo. Zobaczymy jak Ci pójdzie. Chętnie przyjmiemy nową fundację, która pomaga na tą samą skalę i potrafi wszystko zorganizować zupełnie bez ponoszenia kosztów. Życzę powodzenia. Mam nadzieję, że kiedyś usłyszę o Twojej fundacji np.” 100% dla dzieci”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here