Lipiec i sierpień po raz kolejny upłynie nam pod znakiem kina plenerowego. W Dąbrowie Górniczej, podobnie jak w ubiegłym roku, kino letnie będzie stacjonować w Fabryce Pełnej Życia. 

Pomysł kina plenerowego w Dąbrowie Górniczej zrodził się z potrzeby kontynuacji repertuaru Kina Studyjnego Kadr w okresie wakacyjnym. Na wielkim pneumatycznym ekranie, 21 i 28 lipca o godz. 21:30 a także w każdą sobotę sierpnia o godz. 21:00, zobaczymy łącznie 6 filmów.

Na afiszu letniego kina plenerowe będzie można znaleźć takie tytuły filmowe jak: „Zagubieni”, „Ja, Daniel Blake”, „Patti Cake$”, „The Florida Project”, „Aż do piekła” i „Gimme Danger”.

Dodatkową atrakcją, przygotowaną przez pałacowe kino, będą „Wakacje z filmem”, czyli seanse filmowe dla dzieci, które odbędą się w sali kinowej oraz sali teatralnej PKZ od 22 czerwca do 4 lipca.

Młodzi wielbiciele filmu mogą także wziąć udział w warsztatach filmowych „Mały Książę”, podczas których wcielą się w aktorów, twórców rekwizytów, scenografii, animatorów, operatorów kamer i dźwięku. Efektem ich pracy będzie spektakl na motywach dzieła Antoine de Saint-Exupéry’ego w formie obrazu filmowego realizowanego w czasie rzeczywistym, który odbędzie się 6 lipca o 17:00.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here