Zbigniew Szaleniec powalczy o drugą kadencję. Burmistrz Czeladzi jako pierwszy ogłosił publicznie chęć kandydowania w nadchodzących wyborach samorządowych. – Mam nadzieję, że czeladzianie zaufają mi jeszcze raz i pozwolą kontynuować zmienianie miasta na lepsze – mówi.

Ten tydzień dla burmistrza najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego był bardzo ważny. W środę, 20 czerwca, radni udzielili mu absolutorium za 2017 rok. Tego samego dnia Zbigniew Szaleniec ogłosił, że zamierza ubiegać się o reelekcję. – Udzielone mi zdecydowaną większością głosów absolutorium ostatecznie przekonało mnie do tego, aby podjąć decyzję o kandydowaniu. Zamierzam powalczyć o drugą kadencję – przyznaje Zbigniew Szaleniec.

– Razem z moimi współpracownikami stworzyliśmy zgrany zespół. Współpraca ta przynosi doskonałe efekty. Nasze miasto ma znakomitą sytuację finansową, dynamicznie się rozwija i każdego dnia zmienia się na lepsze – podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Zbigniew Szaleniec - fot. MZ
Zbigniew Szaleniec – fot. MZ

Jest już wstępny program

Na spotkaniu z dziennikarzami, burmistrz Szaleniec przedstawił wstępny program dla Czeladzi na lata 2019-2023. – Udało nam się już wypracować program na następną kadencję. Chcemy go teraz poddać konsultacji społecznej, aby mieszkańcami mogli wyrazić swoje opinie na jego temat. Tak, aby we wrześniu ogłosić jego ostateczną wersję – mówił.

Jak podkreśla, program ten przewiduje dalszy, dynamiczny rozwój Czeladzi. – Bardzo się cieszę, że na realizację wielu inwestycji mamy już przyznaną znaczną część pieniędzy z funduszy unijnych. W nowej kadencji od razu będziemy mogli ruszyć z ich realizacją – podkreśla Szaleniec.

Urodziny Piasków w Czeladzi – fot. MZ
Urodziny Piasków w Czeladzi – fot. MZ

„Reprezentujemy mieszkańców, a nie partie polityczne”

Burmistrz i jego współpracownicy wystartują jako Komitet Zbigniewa Szaleńca. – Chcemy dać wyraźny sygnał, że nie wiążemy się z żadną partią. Chcemy być komitetem, w ramach którego wystartują ludzie o różnych poglądach politycznych, dla których najważniejszym celem jest dobro naszego miasta. Reprezentujemy mieszkańców, a nie partie polityczne – wyjaśnia Zbigniew Szaleniec.

Ludzie związani z burmistrzem Czeladzi znajdą się również na listach wyborczych do powiatu będzińskiego. – Chcemy mieć wpływ na sprawy związane z powiatem i przygotowujemy też listę powiatową. Listę, którą chcielibyśmy wspólnie organizować z przedstawicielami innych miast i gmin naszego powiatu. Cały czas trwają rozmowy na ten temat – dodaje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Burmistrz Czeladzi z absolutorium. Radni debatowali o finansach miasta