Od środy, 11 marca, do odwołania rektor Uniwersytetu Śląskiego zawiesił zajęcia dydaktyczne we wszystkich wydziałach i w innych jednostkach tej uczelni.

Władze Uniwersytetu Śląskiego podjęły we wtorek decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktycznych na wszystkich wydziałach i w innych jednostkach uczelni.

– W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 Rektor Uniwersytetu Śląskiego zdecydował o zawieszeniu od dnia 11 marca 2020 roku (włącznie) do odwołania zajęć dydaktycznych na wszystkich wydziałach i w innych jednostkach Uniwersytetu Śląskiego – mówi Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik Uniwersytetu Śląskiego.

Zajęcia zawieszone zostają do odwołania. Decyzje o dalszym postępowaniu podjęte zostaną w środę, 11 marca podczas spotkania rektorów śląskich uczelni oraz wojewody śląskiego.

– Szczegółowe informacje na temat pozostałych ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni w okresie zagrożenia epidemiologicznego zostaną zawarte w stosownym zarządzeniu rektora UŚ, które zostanie ogłoszone po spotkaniu rektorów uczelni śląskich oraz wojewody śląskiego. Posiedzenie zaplanowane zostało na 11 marca 2020 r. o godzinie 14.00 – dodaje Jacek Szymik-Kozaczko.

Decyzja o zawieszeniu zajęć wywołała spore zamieszanie wśród studentów, którzy obawiają się o dalszy tok swoich studiów, w tym zaliczenia, egzaminy i obrony. Jak poinformował samorząd studencki Uniwersytetu Śląskiego wszystko odbędzie się planowo. – Jeśli studenci chcą, mogą przyjść na egzaminy i obrony, jednak jeśli tego nie zrobią, będzie wyznaczony indywidualnie inny termin – zaleca się jednak kontaktowanie rano z prowadzącym – informuje samorząd studencki.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here