Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Sosnowcu unieważnił przetarg na modernizację kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Hubala Dobrzańskiego.

Kilka miesięcy temu Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Sosnowcu ogłosił przetarg sportową inwestycję w Klimontowie. Przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego i Gacka ma powstać nowoczesny kompleks sportowy z boiskiem do unihokeja i torem wrotkarskim.

Modernizacją zaniedbanego kompleksu zainteresowane były trzy firmy. Najniższą ofertę złożyła dąbrowska spółka Bako Sport, która swoje usługi wyceniła na ponad 11,4 mln zł. Nieco droższą ofertę złożył katowicki Dombud (11,8 mln zł), zaś najwięcej zażyczyła sobie firma Remdom z Dąbrowy Górniczej (ponad 14,3 mln zł).

Miasto na inwestycję zarezerwowało 8 mln zł i nie zamierza zwiększać tej kwoty. MZBM zmuszony był więc unieważnić przetarg i powtórzyć go jeszcze raz. – W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęły trzy oferty, których ceny wykonania całości zamówienia przewyższają wartość, jaką zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – czytamy w uzasadnieniu.

Pewne jest, że unieważnienie przetargu wpłynie na planowany termin rozpoczęcia prac. Miały się one rozpocząć na początku 2019 roku i potrwać rok.

Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Klimontowie - fot. UM Sosnowiec
Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Klimontowie – fot. UM Sosnowiec

Jak zmieni się obiekt w Klimontowie?

Projekt przygotowany został przez katowicką pracownię Zoom Projekt. Zakłada on budowę trzech budynków. Wszystkie będą mieć charakterystyczną formę poustawianych na sobie i wzajemnie poprzesuwanych klocków. – Będą to nowoczesne kontenery z szatniami, łazienkami oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. Zadbamy również o część gastronomiczną – mówił przed kilkoma miesiącami Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Centralną część kompleksu nadal zajmować będzie boisko piłkarskie, wokół którego powstanie ogrodzony tor do jazdy szybkiej na rolkach i wrotkach. Na nasypie po północno-zachodniej stronie boiska, zaprojektowano budynek klubowy, taras terenowy (w połowie wysokości nasypu) oraz nawierzchnię utwardzoną przeznaczoną do zamontowania trybuny sportowej.

Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Klimontowie - fot. UM Sosnowiec
Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Klimontowie – fot. UM Sosnowiec

Projekt przewiduje również budowę boiska z przeznaczeniem do gry w unihokeja, które powstanie tuż obok płyty głównej kompleksu. Całość będzie oświetlona.

Inwestycja obejmuje również budowę dróg, chodników, parkingu oraz przebudowę skrzyżowania ulicy Gacka i Hubala-Dobrzańskiego. – To będzie doskonałe dopełnienie naszego Centrum Aktywności Rodzinnej w Klimontowie, które powstało 3 lata temu kosztem blisko 5 mln zł – cieszy się prezydent Chęciński.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Budynki klubowe jak klocki. Do tego tor dla wrotkarzy i boisko do unihokeja

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Pewnie czeka nas więcej takich sytuacji przy obecnej mizerii finansowej miasta którą widać od środka urzędu, inny przekaz idzie natomiast do mieszkańców

    • W sumie wszystko podporządkowane pod budowę stulecia ( sto lat będzie odbijała się czkawką), to nie dziwota, że pewne mniejsze są ścinane z planu.
      Ktoś powie podrożała robocizna i materiały, owszem racja, i dlatego mogą się zdarzyć przesunięcia, zgadzam się. Tylko czekam z utęsknieniem na wyniki przetargu na ww budowę Stulecia, wtedy nie którzy chwycą się za kieszeń ale będzie za późno 🙂

  2. W urzędzie też się pracuje za tak niskie stawki i w takiej atmosferze że niedługo nie będzie miał kto pracować, no ale jaki pan taki kraj.

    • Jak się coś nie podoba i masz pretensje do siebie o to żeś przygłup i mało zarabiasz to wylot do biedronki zapi…ać 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here