Kolejne miasto Zagłębia Dąbrowskiego zmodernizuje oświetlenie uliczne. W Porębie niemal 1300 latarni przejdzie metamorfozę. – Będą świecić jaśniej, a co za tym idzie – mieszkańcy poczują się bezpieczniej – zapowiadają urzędnicy.

Poręba, wspólnie ze spółką Tauron, szykuje się do kompleksowej modernizacji oświetlenia ulicznego. Wymienionych zostanie niemal 1300 latarni. – Idziemy za postępem technologicznym oraz potrzebą oszczędzania. Takie założenia zmuszają nas do szukania nowoczesnych rozwiązań. W projekcie zostaną zastosowane energooszczędne oprawy LED-owe – podkreśla Ryszard Spyra, burmistrz Poręby.

CZYTAJ TAKŻE: W Czeladzi będą mieć energooszczędne oświetlenie

Jak zapowiadają urzędnicy, ma być bardziej estetycznie, bezpiecznie i co najważniejsze – tanio. – Jesteśmy po rozmowach z przedstawicielami spółki, po opracowaniu dokumentacji projektowej, a także oszacowaniu kosztów całej inwestycji. Przygotowujemy się do negocjacji umowy z Tauronem – zaznacza burmistrz Spyra. – Dzięki tej inwestycji ulice Poręby będą nie tylko estetyczniejsze, ale także lepiej oświetlone i bezpieczne. Dodatkowo zaś zmniejszy się koszt zużycia energii elektrycznej – dodaje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu za prawie 15 mln zł wymienią oświetlenie

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

 1. No przez tą wymianę właśnie chyba olali temat napraw i wymian żarówek?
  Tylko w takim tempie to 3 lata będzie mało zanim wymienią!

  PS
  Przy 3Maja będą ryli po zakończeniu obecnego remontu nawierzchni i chodników – czy zostają tam stare słupy oświetleniowe?!

  • Najlepiej jest przy DK94: każda latarnia z innej parafii, jedne wyższe, inne niższe, kolejne poprzekrzywiane, beton tych staroci powoli odpada, tylko jakieś nieliczne sztuki są wymienione na nowe. Wraz z wiecznie dziurawą nawierzchnią jezdni (dziury są łatane i po miesiącu znów się pojawiają w tych samych miejscach) i obskurnym blokowiskiem jest tam jeden wielki wstyd. Trasą przejeżdża dziennie bardzo wielu ludzi spoza regionu i tylko utwierdza ich w przekonaniu, że „SOSnowiec już swoją nazwą woła o pomoc”… Za to do Dąbrowy wjeżdża się jak do bogatych krewnych. Drogi prezydencie, Stawików i stadionu z tej trasy nie widać, sama trasa wiele ludziom mówi o mieście…

   • Pragnę zauważyć że na fragmentach DK94 zastosowali swego czasu nowatorskie rozwiązanie łatania tych dziur…. i nadlali troszkę więcej asfaltu, tak że z nierówności wklęsłej zrobili nierówność wypukłą ( by nie nazwać tego garbem ).
    Ale i tak nic nie przebije dziur na zakręcie mistrzów ( prawy pas ), strach jechać 50 km/h żeby sobie czegoś nie urwać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here