W poniedziałek, 1 kwietnia, rozpoczął się nowy sezon Sosnowieckiego Roweru Miejskiego. Na ulice powróciło 130 rowerów, w tym tandemy i rowery trójkołowe. Tegoroczny sezon będzie trwał 8 miesięcy.

Przed nami pierwsza wiosna z Sosnowieckim Rowerem Miejskim. W ubiegłym roku system wystartował w czerwcu. Do listopada użytkownicy wypożyczyli rowery 35 tysięcy razy. W systemie zarejestrowało się ponad 6,4 tysiąca użytkowników.

– Ubiegłoroczne wyniki były bardzo satysfakcjonujące. Liczymy, że tym roku Sosnowiecki Rower Miejski zyska kolejnych użytkowników, którzy docenią ten sposób poruszania się po mieście. Rower publiczny to świetny sposób na weekendową przejażdżkę, ale zachęcamy, by korzystać z niego również na co dzień przy dojazdach np. do pracy – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

W Sosnowcu powstanie 13 kolejnych wypożyczalni rowerów miejskich

– Sukces Sowieckiego Roweru Miejskiego pokazuje, jak zmieniają się przyzwyczajenia mieszkańców, którzy coraz chętniej wybierają aktywną formę spędzania czasu. Dlatego tak bardzo zależało nam na rozbudowie systemu o kolejne stacje i połączeniu go z systemami innych miast tak, by fani dwóch kółek z całej metropolii nie musieli się zastanawiać, czy rower wypożyczony w jednym mieście mogą oddać w innym. W obu przypadkach wszystko poszło po naszej myśli, gdyż z jednej strony system w naszym mieście będzie rozbudowywany o kolejne stacje, a od 5 kwietnia będziemy mogli korzystać z rowerów nie tylko na terenie naszego miasta – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dla kogo sosnowieckie rowery?

Z Sosnowieckiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy zarejestrowany w systemie Nextbike użytkownik.

Osoby, które nie posiadają jeszcze konta w systemie, powinny przed pierwszym wypożyczeniem zarejestrować się na stronie SosnowieckiRowerMiejski.pl. Wystarczy podać swoje dane i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia.

Jak wypożyczyć rower?

Wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe. – Na terminalu stacji wypożyczeń należy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczonego roweru. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która dodatkowo przyspiesza ten proces – wyjaśnia Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Gdzie wypożyczymy rowery?

Z rowerów standardowych można korzystać na 9 samoobsługowych stacjach wypożyczeń: Piłsudskiego (Egzotarium), Rondo Uznańskiego (w pobliżu stadionu lekkoatletycznego), Kościelna (przy Teatralnej), Rondo Zagłębia Dąbrowskiego (dawne Rondo E. Gierka), Rondo Ludwik (od strony Narutowicza), Narutowicza (Poziom 450), Park Środula (ul. 3 Maja), Ślimak (ul. 3 Maja) i Parkowa (przy Zespole Szkół Muzycznych).

Dobre wieści dla rowerzystów. W Sosnowcu powstają kolejne drogi

– Tandemy można wypożyczać i oddawać na stacjach Piłsudskiego (Egzotarium), Park Środula i Ślimak, a rowery trójkołowe na stacjach Park Środula i Ślimak – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Cennik Sosnowieckiego Roweru Miejskiego

Za darmo, będzie można korzystać z roweru przez pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia. Za przejażdżkę trwającą od 31 do 60 minut zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą następną po 4 zł.

Z Parku Śląskiego na Górkę Środulską

4 dni po starcie nowego systemu, 5 kwietnia, w życie wejdzie ważna dla użytkowników zmiana. Wypożyczając rower w Sosnowcu, Tychach, Chorzowie lub w Katowicach, będzie można go oddać w jednym z tych czterech miast. Należy pamiętać, że dotyczy to tylko rowerów standardowych.

Dotychczas nie było to takie proste. Użytkownik roweru, zostawiając go w innym mieście, mógł się narażać na zablokowanie konta w aplikacji pozwalającej na wypożyczenie jednośladu. – Bardzo nas cieszy tak pozytywny odzew rowerzystów, którzy już niebawem będą mogli swobodnie przemieszczać się rowerami miejskimi pomiędzy Katowicami, Chorzowem, Sosnowcem oraz Tychami – mówi Marcin Dworak, metropolitalny oficer rowerowy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

1 kwietnia w w Sosnowcu rusza nowy sezon rowerowy

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here