Znany dziennikarz i celebryta Kuba Wojewódzki dostał z Sosnowca prezent – grę planszową „Monopoly Recykling w Sosnowcu”.

Kuba Wojewódzki wielokrotnie żartował z Sosnowca w swoim programie. Po jednym z nich prezydent Arkadiusz Chęciński napisał nawet na portalu społecznościowym list, w którym zaprosił go do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Gwiazdor nie odpowiedział jednak i nie przyjechał.

Kilka godzin temu Kuba Wojewódzki pochwalił się na swoim Instagramie, że dostał od miasta prezent – dedykowaną dla Sosnowca grę Monopoly.

#dostałem #prezent od #sosnowca #monopoly #recykling #kosmos #dziekuje #stanumysłu #gta

Post udostępniony przez Kuba Wojewodzki (@kuba_wojewodzki_official)

Gra pozwala lepiej poznać historię i zabytki Sosnowca oraz jego piękne miejsca i zakątki warte odwiedzenia. Na planszy pojawiły się znane i charakterystyczne dla Sosnowca miejsca, ulice, parki, m.in. Górka Środulska, Plac Stulecia z pomnikiem Jana Kiepury, tyranozaur przy ul. Będzińskiej, Trójkąt Trzech Cesarzy, Park im. Jacka Kuronia czy ul. Modrzejowska, która jest jednym z najdroższych miejsc na planszy. Przypomina ona także historyczne miejsca Sosnowca i znane osobowości z nim związane, nawiązuje do wydarzeń, anegdot i stereotypów, z humorem i przymrużeniem oka.

Jak Podoba Wam się prezent dla Kuby Wojewódzkiego?

Foto: mat. prasowe TVN

Skomentuj przez Facebook

18 KOMENTARZE

 1. Nakupili z Gaimem nie wiadomo po co tych gier a że wysypisko pełne to teraz rozsyłają po kraju żeby te śmieci gdzieś upchać. Szkoda tylko że to my mieszkańcy za te chore pomysły musimy płacić.

  • Krótka historia tożsamości narodowej Ślązaków:
   1939 – Nicht shisen, my nie Polacy, my Niemcy.
   1945 – Ne strelyat’, my nie Niemcy, my Polacy.

 2. dobry pomysł z tą grą.
  jak widać Kuba się bał przyjechać poznać historię naszego miasta.wiec pozna ją grając.
  ja popieram ten pomysł 😉

 3. Kto często przegląda różne serwisy, np. Youtube, ten wie, że z Sosnowca śmieją się niemal wszyscy, a suchary o lecącym tynku ze ścian w naszych kinach spotkać można wszędzie. Tu macie jeden z wielu przykładów, od osoby z ponad 1,5 milionem subskrypcji: https://www.youtube.com/watch?v=gX1deCcM_No – film ma 33 tysiące łapek w górę. Trend pochodzi zapewne z drugiej strony Brynicy, bo oni zawsze do nas coś mieli. Ja bym jeszcze zrozumiał, gdyby z Sosnowca nabijano się z jakiegoś pięknego, zabytkowego i bogatego miasta. Ale takie obskurne Zabrze, skąd pochodzi autor filmu, czy Bytom, Siemianowice, Mysłowice itp…?
  A co do pajaca wojewódzkiego w okularach, po prostu idzie z panującymi trendami, jak każdy szanujący się błazen, bo jak wiadomo, G… zawsze płynie z prądem. Ktoś to w ogóle ogląda?

  • Naśmiewają się z Sosnowca, aby leczyć własne kompleksy, niemoc i biedę. Zamiast poprawiać swoje miasta łatwiej jest mówić, że „w Sosnowcu jest gorzej” i już się gęba cieszy.
   Tymczasem Sosnowiec wcale nie jest takim brzydkim miastem, może właśnie dlatego, że każdego dnia musimy udowadniać, że wszelkie żarty o Sosnowcu są tylko żartami.
   Osobiście znam rodzinę ze Śląska której członkowie pracują w Będzinie i Sosnowcu. Naśmiewają się z Sosnowca, ale nie przeszkadza im to jednak przyjeżdżać tutaj do pracy. W tych żartach chodzi tylko o odwrócenie uwagi od biedy panującej w innych miastach i własne, płytkie dowartościowanie się.

   • To samo jest z wypoczynkiem. Mają pretensje do Zagłębiaków, że w dni robocze masowo korkują trasę na Katowice, tymczasem w każdy cieplejszy weekend nad Pogorią czy na Jurze pełno tablic SK, SH, SI, SY, SZ ittd… Hanysy, nie macie tam za familokami własnych sadzawek i kamieni?

 4. Jak go. .płynie z prądem to powinno wystarczyć i inne g… nie muszą się do tego podłączać jak nie są z tego samego szampana. ..dołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here