Jeden z pracowników centrum logistycznego Amazon w Sosnowcu przebywa na kwarantannie w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Pozostali pracownicy boją się o swoje zdrowie, firma jednak zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby zapewnić im bezpieczne warunki pracy.

Pracownicy magazynów Amazona boją się chodzić do pracy, po tym jak u jednego z pracowników wykryto koronawirusa, wszyscy pracownicy, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt zostali skierowani na kwarantannę. Przedstawiciele firmy zapewniają jednak, że wszystko jest pod kontrolą.

– Wspieramy naszego pracownika, który został poddany leczeniu. Pracownik od kilku dni nie był obecny w pracy. Ściśle przestrzegamy wytycznych władz sanitarnych i ekspertów medycznych oraz podejmujemy wiele działań, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom zatrudnionym w Amazon – podaje biuro prasowe Amazon. – Od kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klientów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszystkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych obiektów – dodaje.

W ostatnich dniach, w czterech centrach logistycznych Amazon w Polsce odbyły się kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które miały na celu weryfikację poziomu ochrony pracowników przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem w miejscu pracy. Na chwilę obecną Państwowa Inspekcja Sanitarna zaaprobowała środki bezpieczeństwa wdrożone przez Amazon i nie znalazła żadnych uchybień. – Co więcej, kontrole wykazały, że w celu ochrony pracowników, firma zastosowała szereg zabezpieczeń wykraczających ponad wytyczne rządowe oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego – zaznacza biuro prasowe Amazon.

Pomimo tych zapewnień pracownicy nie czują się bezpieczni i apelują, by na czas epidemii wstrzymać pracę magazynów. W odpowiedzi na ich apele firma wprowadziła szereg środków, które mają zmniejszyć ryzyko rozprzestrzenienia koronawirusa. To m.in. częste mycie rąk, częstsze sprzątanie w firmy oraz zwiększenie liczby autobusów, tak aby pracownicy mogli zachować bezpieczny dystans od siebie podczas podróży do i z miejsca pracy, autobusy są również ozonowane w celu dezynfekcji.

– Tymczasowo zmieniliśmy również naszą politykę w zakresie korzystania z telefonów komórkowych, aby umożliwić pracownikom kontakt z rodziną. Zobowiązaliśmy naszych pracowników do pozostania w domu i zwracania się o pomoc medyczną, jeśli źle się poczują oraz do odłożenia wszystkich podróży służbowych, które nie są niezbędne, przeorganizowano przestrzeń stołówek pracowniczych, tak aby zwiększyć przestrzeń pomiędzy osobami do min. 2 metrów, zrezygnowano ze spotkań organizacyjnych z pracownikami i wydłużono przerwy, rozpoczęcie zmian zostało rozłożone w czasie, zmieniono harmonogram przerw i wydłużono czas ich trwania tak, aby wszyscy zdążyli skorzystać z wydawanych przez pracodawcę bezpłatnych posiłków, pomimo zredukowanej liczby miejsc w stołówkach, rozpoczęto proces mierzenia temperatury ciała wszystkich osób wchodzących do budynku. W miarę możliwości wspieramy również pracowników, aby zapewnić im możliwość dalszego wypełniania swoich zobowiązań zarówno osobistych, jak i zawodowych. W razie potrzeby ustalamy indywidualnie harmonogram zmian – wylicza biuro prasowe Amazon.

Firma nie zamierza przerywać pracy w magazynach i nadal prowadzi rekrutację, aby utrzymać ciągłość dostaw do klientów najbardziej dotkniętych zaistniałą sytuacją. – Wielu z naszych klientów nie ma obecnie dostępu do niezbędnych produktów. Należą do nich produkty spożywcze, zdrowotne i higieny osobistej, książki, a także rzeczy potrzebne do pracy zdalnej. Chcemy mieć pewność, że będziemy dysponować odpowiednimi zasobami, aby móc zaspokoić ich potrzeby. Rozmowy rekrutacyjne na większość stanowisk są przeprowadzane online, a podróże służbowe są ograniczone do minimum – wyjaśnia biuro prasowe Amazon.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Każda praca to dziś potencjalne źródło zarazy nie koniecznie większe od przebywania poza nią. Inaczej mówiąc ryzyko jest wszędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here