Sosnowiec kupił cztery kurtyny do dezynfekcji, które mają ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pierwsza z nich została już ustawiona przed Szpitalem Miejskim przy ulicy Zegadłowicza. Kolejne będą montowane przy innych placówkach.

Pierwsza z czterech zakupionych przez miasto specjalnych kurtyn do dezynfekcji ludzi jest już ustawiona przed Sosnowieckim Szpitalem Miejskim przy ulicy Zegadłowicza. To kolejny element w walce z koronawirusem w Sosnowcu.

W Sosnowcu pojawiły się specjalne kurtyny do dezynfekcji – fot. UM Sosnowiec
W Sosnowcu pojawiły się specjalne kurtyny do dezynfekcji – fot. UM Sosnowiec

Przypominające popularne w lecie kurtyny wodne urządzenie wyposażone jest w czujnik ruchu, dzięki temu uruchamia się tylko wtedy, gdy zbliży się do niej człowiek.

– Do dezynfekcji używamy koloidu srebra, który jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Z kurtyny leci mgiełka, więc nie ma zagrożenia zmoczenia ubrania – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Kolejne urządzenia zostaną zamontowane przed wejściem głównym do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im św. Barbary, przed Centrum Pediatrii w Klimontowie i drugim budynkiem Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przy ulicy Szpitalnej w Zagórzu.