Kamery termowizyjne sprawdzają temperaturę pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu otrzymał od Jastrzębskiej Spółki Węglowej dwie kamery termowizyjne, które z oddali sprawdzają temperaturę pacjentów.

Kamery termowizyjne sprawdzają temperaturę pacjentów – fot. Szpital św. Barbary w Sosnowcu
Kamery termowizyjne sprawdzają temperaturę pacjentów – fot. Szpital św. Barbary w Sosnowcu

Nowoczesny sprzęt funkcjonuje na szpitalnym oddziale ratunkowym oraz przy wejściu bocznym, gdzie w czasie rzeczywistym analizuje pomiar temperatury osób znajdujących się w zasięgu kamer i przekazuje go do znajdującego się w bezpiecznym dystansie monitora.

Kamery termowizyjne sprawdzają temperaturę pacjentów – fot. Szpital św. Barbary w Sosnowcu
Kamery termowizyjne sprawdzają temperaturę pacjentów – fot. Szpital św. Barbary w Sosnowcu

– Ten nowoczesny system pomiaru temperatury stanowi skuteczne rozwiązanie do wykrywania osób z podwyższoną temperaturą ciała, którzy potencjalnie mogą zostać skierowani do dalszych badań – wyjaśnia Tomasz Świerkot, rzecznik prasowy Szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

– Do tej pory szpital korzystał z termometrów bezdotykowych, które w dalszym ciągu będą używane pomocniczo przy pomiarach kamerą termowizyjną – dodaje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Mierzą temperaturę za pomocą kamery termowizyjnej

Skomentuj przez Facebook

11 KOMENTARZE

 1. Jechałem wczoraj samochodem od Dańdówki do Zagórza i okazało się, że Chęciński o połowę zmniejsza przepustowość trasy tworząc tam buspasy. Przecież w godzinach szczytu będzie tam armagedon dla kierowców samochodów osobowych, przy jednocześnie pustych buspasy!

    • To miej pretensje do rodziny, znajomych, sąsiadów, że na niego głosowali. A przedw wszystkim, miej pretensje do siebie, że nic nie robiłeś, aby na niego nie głosować. Przecież ponad 66% głosów nie wzięło się z pupy.

     • Nic nie zrobiłem, żeby na niego nie głosować???? Nie rozumiem, mogłem zrobić tyle, że nie głosowałem, a co doradzał byś innego zrobić „żeby na niego nie głosować”?

     • Bardzo niedobrze, że nie głosowałeś w wyborach. Dałeś szanse tym co głosowali.
      Arkadius „rządi” od 2014, a ty raczej nie jesteś zamknięty w piwnicy, spotykasz się z rodzina, znajomymi, sąsiadami. Wtedy warto pokazać im, często uzmysłowić, bo mogą nie wiedzieć, co taki ancymonek ponawywijał. Chocby zasiać ziarno wątpliwości.
      Trzeba tak robić, a nie przychodzić skamlać na forum.

     • Nie głosowałem na Chęcińskiego, a to nie to samo co bojkotowanie wyborów tak jak proponuje partia matka Chęcińskiego, lub Komorowski gdy był (o zgrozo) prezydentem Polski.

     • A ja głosowałem na Arkadiusa, lepsza ta znana zaraza. Marność kontrkandydatów zrobiła ponad 66% głosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here