Na miejskich obiektach pojawiły się iluminacje z napisem #zostańwdomu, które przypominają mieszkańcom Zagłębia o jednej z najważniejszych zasad podczas pandemii.

Sosnowiecki urząd miejski ma nowe iluminacje: #zostańwdomu oraz SOSnowiec łączy. – Oczywiście nie zachęcamy mieszkańców do przychodzenia i podziwiania iluminacji. Mamy jednak nadzieje, że osoby przejeżdżające samochodami lub autobusami dostrzegą napisy i wezmą sobie te słowa do serca – mówi Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu.

Druga część iluminacji „SOSnowiec łączy” ma z kolei zachęcić mieszkańców do pomocy innym. – Mamy nadzieję, że mieszkańcy włączą się w akcje, które możemy znaleźć w sieci, akcje które wspierają Sosnowiecki Szpital Miejski – dodaje Rafał Łysy.

Iluminacje Zostań w domu - fot. UM Będzin
Iluminacje Zostań w domu – fot. UM Będzin

Hasło „Zostań w domu” pojawiło się także na murach Zamku w Będzinie. Obie iluminacje mają przyczynić się do ograniczania aktywności mieszkańców. Należy podkreślić, że szczególnie narażone są osoby starsze i schorowane.

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

  1. Przekaz dla tych którzy nie zostali w domu, ci którzy siedzą w domach napisów nie zobaczą, czyli treść winna brzmieć WRÓĆ DO DOMU I ZOSTAŃ.

  2. Ale nawet na pandemii można dać kolesiom zarobić. A to SOS to tonący arkadijo śle nawołując do wsparcia po buntach z jego udziałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here