Na ulice Sosnowca wyruszył Eko Patrol Głównego Instytutu Górnictwa, który wspólnie ze Strażą Miejską przeprowadzi zmasowane kontrole palenisk.

W środę, 28 listopada na ulice miasta wyruszył Eko Patrol Głównego Instytutu Górnictwa, który przy użyciu drona i elektrycznego samochodu z aparaturą pomiarową na dachu kontrolować będzie sosnowieckie kominy.

– Kontrola prowadzona jest przez Straż Miejską przy wsparciu Głównego Instytutu Górnictwa oraz firmy SORBCHEM wykonującej specjalistyczne badania próbek popiołu pobranych z palenisk – mówi Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu.

Działania te mają na celu ocenę stanu powietrza w mieście, ze wskazaniem obszarów czy budynków, które są źródłem największych zanieczyszczeń, tzw. niskiej emisji. Pomiary będą wykonywane w zakresie stężeń pyłów zawieszonych PM1, PM2,5, PM10 oraz tlenku węgla (CO). Obejmą one całe miasto.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. ufff :]
    Zapraszam koło 6 srańca nad byłą lokomotywownię na dworcu Głównym. Kamienica koło PKO, tuż obok, też tam jakiś czadownik jeszcze truje.
    Sienkiewicza tuż koło Plastra M.
    Stara Naftowa – która powinna być potraktowana CO!!

  2. A już najbardziej to powinni mur postawić aby ten syf od kormeli tu nie walił – dziś znowu z zachodu zza Brynicy jebie jak pizda śląska

  3. To jeszcze chyba nie widzieli (A ZAPEWNE WIDZIELI TYLKO WALĄ GŁUPA ŻE NIE). Lasu w Sosnowcu koło ścieżki rowerowej od ul. Radocha 6 w stronę ogródków działkowych Dębowa Góra ul. Mikołajczyka tam to jest dopiero wysypisko nawet ślepy by zauważył bo dosłownie chodzi człowiek po śmieciach jest tam dosłownie wszystko od miliona kilometrów pewnie kradzionych kabli (otulin) do rzeczy z remontów, spożywczych, opon, również znajdą się śmieci dorzucane nagminnie przez właścicieli ogródków działkowych itd. A wogóle to za dużo by pisać wystarczy się przejść i wszystko widać i tyle gadania o całej Polskiej Ochronie Środowiska a tu tyle hektarów śmieciowego lasu ale jak to w Polsce lepiej rzucać na lewo i prawo karami za niesegregowanie śmieci lub za szkodliwe piece które w większości to miasto budowało te piece choćby ludziom na mieszkaniach socjalnych za swój błąd płacą w większości niewinni i biedni ludzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here