Marzenia o hali sportowej w Będzinie stają się coraz bardziej realne. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjęli kolejny krok w kierunku powstania hali sportowo-widowiskowej w Będzinie.

W środę, podczas sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwała o utworzeniu spółki Będzin Arena, która odpowiedzialna będzie za budowę hali sportowo – widowiskowej w Będzinie.

– Zamykamy tym samym etap dyskusji i przechodzimy do praktycznego wymiaru. Uruchamiamy proces utworzenia podmiotu, który będzie odpowiedzialny za budowę hali w Będzinie – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Za powołaniem spółki w głosowaniu opowiedziało się 19 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosu. Za jej powstaniem są też sami mieszkańcy, którzy podczas ubiegłorocznych konsultacji społecznych pozytywnie ją zaopiniowali.

Koncepcja nowej hali obejmuje trzy boiska, trybuny, które pomieszczą ok. 2500 osób, siłownię, klub fitness, gabinet odnowy biologicznej z sauną, kawiarnię, stoiska handlowe i wiele innych atrakcji. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Jej budowa planowana jest w miejscu, w którym kiedyś mieściło się miejskie kąpielisko. Pod budowę hali mają zostać zaadaptowane dotychczasowe pomieszczenia administracji oraz stara część hotelowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie. W sąsiedztwie hali mają powstać nowe parkingi.

Hala sportowa w Będzinie to ukłon głównie w kierunku siatkarzy, którzy grają w Plus Lidze, ale muszą występować w Sosnowcu. Będzin ma hale, ale nie spełnia ona wymogów do gry w PlusLidze, spełnia wymogi I ligi. Hala jednak ma służyć nie tylko sportowcom, ale i mieszkańcom, dla których mają odbywać się tu różne wydarzenia.

Szacuje się, że budowa hali wraz z całą infrastrukturą to koszt ok. 25 milionów złotych.